5-dniowy City Break – może Kolonia (Köln)?

5-dniowy City Break – może Kolonia (Köln)?
5-dniowy City Break – może Kolonia (Köln)?

PRZELOT

HOTEL

TERMIN
302 zł/osoba993 zł/osoba4-8 października

5-dniowy City Break – Kolonia (Köln)!

Kolonia jest słynnym miastem w Niemczech – położona malowniczo nad Renem, w krainie słynącej z wybornych win, przyciąga turystów. Co ciekawe, założyli ją jeszcze Rzymianie – to jedno z najstarszych miast w Niemczech największe w Nadrenii Północnej-Westfalii. Co ciekawe, Kolonia została praktycznie zrównana z ziemią podczas drugiej wojny światowej, ale została drobiazgowo odbudowana przez mieszkańców.

Jedna z największych katedr w Europie.

WYBIERAMY LOT

Jeśli szukasz lotu do Kolonii w dobrej cenie, mamy świetną ofertę – wylot 4października z Warszawy Modlina o 20.15 (na miejscu o 22.05), a powrót 19 października o 18.05 (na miejscu o 19.50).

Kolonia
Źródło: KLIKNIJ; 28.09.2017, godzina 08.40.

WYBIERAMY NOCLEG

Proponujemy m.in. Top Apartments in Zentraler lage – za 4 noce (04-08.10.2017) zapłacisz 993 zł za pokój 1-osobowy. Wystarczy 15 minut, aby dojść do ścisłego centrum Kolonii. Gościom zapewniono wiele udogodnień, m.in. dostęp do Wi-Fi, telewizor z płaskim ekranem, aneks kuchenny, ekspres do kawy itd. Są także pokoje rodzinne, jeśli planujecie zabrać dziecko.

Kolonia apart

TOPOWE ATRAKCJE KOLONII

Przede wszystkim ogromna, majestatyczna i górująca nad całym miastem gotycka katedra. To piękny symbol i duma mieszkańców! Ponadto warto zobaczyć na własne oczy aż dwanaście kościołów romańskich, wstąpić do muzeów – koniecznie do Muzeum Czekolady i powąchać oryginalną Wodę Kolońską. Jeśli czekoladę zostawiacie dzieciom, jest jeszcze jedna rzecz do skosztowania – tym razem dla dorosłych. W Kolonii produkowane jest mianowicie słynne piwo Kölsch.

KATEDRA – DUMA I SYMBOL KOLONII

Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii – sakralne arcydzieło w pełni zasługuje na miano wizytówki miasta, ma aż 144 metry długości i 86 metrów szerokości! Z kolei charakterystyczne wieże wznoszą się na wysokość 157 metrów – przez 10 lat była najwyższą budowlą na świecie. Obecnie zaś jest drugą pod względem wysokości gotycką świątynią świata. Nic dziwnego, że od 1996 roku widnieje na prestiżowej Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

CO JESZCZE WARTO ZOBACZYĆ?

Przede wszystkim Ratusz – wiele wskazuje na to, że najstarszy w Niemczech; mury miejskie – niegdyś w Kolonii były rozbudowany system fortyfikacji; świetnie zagospodarowane ZOO, 3-piętrowe Muzeum Czekolady – jedno z najchętniej odwiedzanych w całym państwie; przy wyjściu każdy otrzyma smakołyk na drogę, a w sklepie można kupić nawet piwo czekoladowe. W Kolonii można poczuć historycznego ducha, a panorama miasta jest jedną z najpiękniejszych – pomysł na wypad sprawdzi się też dla zakochanych!.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *