Kulinarna podróż do Porto!

Kulinarna podróż do Porto!

Lubisz kulinarne podróże? Wybierz się do Porto!

Skoro Bolonia jest kulinarną stolicą Włoch, to Porto można uznać za miasto pełne smaków Portugalii. Flaczki, owoce morza w różnej postaci, doskonałe wina – brzmi kusząco?

Porto każdy z nas wielokrotnie podziwiał na malowniczych pocztówkowych czy zdjęciach podróżniczych. Rywalizuje z Lizboną o miano najpiękniejszego miasta Portugalii. Tętni życiem także w nocy, ale poza plażą, klubami i zabytkami ma do zaoferowania całą masę straganów z pysznościami kuchni śródziemnomorskiej.

Trzeba przyznać, że Portugalczycy sporo egzotycznych przypraw przywieźli z morskich podróży, ale to właśnie one nadają smak wielu tradycyjnym potrawom. A zatem – co warto zamówić?

Skosztuj bacalhau, suszonego dorsza, który jest dla mieszkańców królewską rybą i ich dumą. Potrafią przyrządzić go na… 365 sposobów. Dla odważnych polecamy tripas a moda do Porto, czyli swoiste flaczki – nie tylko z mięsem, ale też warzywami, fasolą oraz wspomnianymi przyprawami. Na drugie śniadanie wszędzie można kupić tosta – francesinha zapiekana jest z szynką, serem i stekiem i serwowana z sosem winnym z dodatkiem pomidorów. Nie można też zapomnieć o owocach morza – jednych z najlepszych na świecie, ale i… słodkościach!

‚Pastelarie’ to raj dla łasuchów! Ogromne pączki, tarty z figami, a wreszcie królowa portugalskich słodkości – ‚pastéis de Belém’, babeczka z budyniowym nadzieniem.

A wieczorem koniecznie spróbuj lokalnego wina – Porto słynie ze wspaniałych winnic!

Znajdź tanie loty do Porto na Sky4Fly!

Zdjęcia z Porto


Porto Int. Apt.

Więcej nt. Porto

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *