A może Azory? Wyspa Sao Miguel

A może Azory? Wyspa Sao Miguel

Warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, Sardynię, Maderę, a może Kretę, ale wybierz się tym razem w bardziej egzotyczną podróż! Polecamy Azory i największą wyspę – Sao Miguel!
Teraz za loty od 27 września do 4 października zapłacisz tylko 1300 zł!
Ponta
Azory są wyjątkowe – jednych zachwycają, innych rozczarowują. Potrafią pochłonąć całkowicie. Nie jest to turystyczny kierunek, poza tym lubi tu padać deszcz. Lot wymaga zwykle przesiadki, ale można polecieć z Frankfurtu, a wtedy leci się już bezpośrednio!
Azory leżą jakby na środku Atlantyku – są nieziemsko bajkowe i malownicze. Sao Miguel to największa wyspa archipelagu dziewięciu wysp rozmieszczonych na długości sześciuset kilometrów. Na Azorach czas można spędzać aktywnie, ale zarazem bez pośpiechu, leniwie. Wystarczy popatrzeć na mieszkańców, którzy nigdy się nie spieszą…
Trzeba jednak wiedzieć, że Azory to absolutnie nie są Kanary, a nawet nie inna wyspa portugalska, Madera. Mają swój niepowtarzalny urok i charakter, są kameralne. Nie ma tu kurortów turystycznych, a za to ma być blisko natury.
Co ciekawe, wyspa jest mała i warto wybrać sobie jakiś punkt wypadowy. Często jest to Ponta Delgada – stolica, ale jakże senna, spokojna. Polecamy ją zwiedzić, ale nie po to przylatuje się na Azory – tu celebruje się kontakt z przyrodą.

Zdjęcia z Ponta Delgada


Ponta Delgada Apt.

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *