Ateny – City Break do miasta bogów za 408 zł!

Ateny – City Break do miasta bogów za 408 zł!
Ateny – City Break do miasta bogów za 408 zł!

PRZELOT

HOTEL

TERMIN
246 zł/osoba162 zł/osoba14-18 grudnia

Ateny: City Break w mieście bogów! 5 dni za 408 zł (lot+hotel)!

Gdzie ma początek współczesna Europa? W Atenach. Narodziła się tutaj filozofia, sztuka i demokracja. To jeden z najpopularniejszych kierunków – na szczęście trasa Warszawa-Ateny jest obsługiwana przez tanie linie lotnicze. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w ojczyźnie Sokratesa.

Najlepiej zwiedzać Grecję spacerując śladami starożytnych i podziwiając liczne zabytki, a potem kosztować kuchni greckiej i wypocząć na plaży.

Akropol – serce miasta. To w tym miejscu biło serce Aten – Akropol stanowił mianowicie jedno z głównych miast-państw greckich. Wystarczy go ujrzeć, aby zrozumieć, dlaczego widnieje na liście UNESCO. Dzisiaj to ruiny kilku budowli, ale zdecydowanie warte zobaczenia, gdyż pochodzą z czasów świetności miasta.

Plaka – najstarsza dzielnica. Jeśli lubisz spacery po Starym Mieście, najstarsza dzielnica będzie najlepszym miejscem. Jest zamknięta dla ruchu drogowego, co doceni każdy miłośnik zwiedzania. Warto zobaczyć m.in. Wieżę Wiatrów i Meczet Zdobywców pochodzący z 1458 roku. Warto wybrać się też na targi uliczne i kupić jako pamiątki dla bliskich śródziemnomorskie produkty. W restauracjach zaś skosztować można będzie lokalnych potraw.

Czas na plażowanie. Ateny to coś znacznie więcej niż pasjonująca historia i niezwykłe zabytki. Miasto położone jest przecież przy łagodnym wybrzeżu, a to oznacza możliwość wypoczynku na słonecznych i bardzo zadbanych plażach. Jeśli potrzebujesz przerwy od zwiedzania, wybierz się właśnie tutaj… Polecamy m.in. plażę Varkizę czy Cape Sounion Schinias.

Po błogim relaksie nad morzem wybierz się ponownie na zwiedzanie – wstąp m.in. do Muzeum Archeologii, przejdź się na plac Syntagma czy też zobacz Łuk Hadriana. W Atenach są też liczne trasy spacerowe, m.in. na wzgórze Filopapposa czy też na wzgórze i zabytkowy fort Likawitos. Warto wspiąć się tam po poetyczne widoki!

LOT ZA 246 ZŁ!

Ateny - loty
Źródło: TUTAJ; 09.10.2017, godzina 08.00.

Tanie loty do Aten w wyjątkowo niskiej cenie – wylot Ryanairem 14 grudnia z Warszawy Modlina o 19.35 (na miejscu o 23.15), a powrót 18 grudnia o 17.25 (na miejscu o 19.10). Za loty w 2 strony zapłacisz jedynie 246 złotych! W cenie masz już bagaż podręczny, który na pewno będzie wystarczający.

WYBIERAMY NOCLEG

Jeśli szukasz hotelu w niskiej cenie, proponujemy m.in. Sparta Team Hotel – za 4 noce (14-18.12.2017) zapłacisz jedynie 162 zł! Zamieszkasz niedaleko stacji metra, więc szybko dojedziesz do centrum. Spacerem w około 5-10 minut dojdziesz do słynnej dzielnicy Plaka. Za śniadanie należy dopłacić tylko 22 zł za dobę.

Hotel

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *