Bergen – stolica państwa fiordów – loty za 1027 zł!

Bergen – stolica państwa fiordów – loty za 1027 zł!

Loty do Bergen w krainie fiordów już od 1027 zł w 2 strony!

Przez wieki Bergen było największym miastem w Norwegii. Port i dzielnica Bryggen stanowiły lokalne centrum. Obecnie warto wybrać się tu na spacer, a także na targ rybny, aby skosztować świeżych owoców morza. Z całą pewnością panuje tu niepowtarzalna atmosfera, co podkreślają liczni turyści.

A jakby tego było, ciągle organizowane są ciekawe wydarzenia, m.in. koncerty, imprezy czy festiwale, dzięki czemu zasłużyło też na miano kulturalnego centrum Norwegii.

Norwegia słynie z fiordów i malowniczych krajobrazów… a Bergen leży właśnie między najdłuższymi jej fiordami, czyli Sognefjordem i Hardangerfjordem! Za loty w 2 strony do stolicy krainy fiordów zapłacisz jedynie 1027 zł! Wylot zaplanowaliśmy na 15, a powrót 25 grudnia – Bergen to także świetna baza wypadowa po Norwegii.

Bergen

Najciekawszą dzielnicą jest Bryggen – położenie nad zatoką to jej duży atut, ale tych jest więcej. Mianowicie Bryggen wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Kiedyś stały tu liczne domy kupieckie Hanzy… Dziś piękno tej dzielnicy i kolorowych zabudowań zachwyca równie mocno jak fiordów!

Zdecydowanie warto też wybrać się do parku przy twierdzy Bergenhus, niedaleko od Bryggen. Można tu zrelaksować się po intensywnym zwiedzaniu miasta…

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *