Bilety do Bergamo w super cenie od 78 zł!

Bilety do Bergamo w super cenie od 78 zł!
Odkryj włoskie klimaty w Bergamo
Bergamo położone jest w Lombardii, na północy Włoch, u południowych podnóży Alp Bergamskich. To idealne miejsce, dla miłośników włoskich klimatów, pięknych zabytków i krajobrazów oraz krótkich, kilkudniowych wypadów.
Odkryj piękne Bergamo:
  • Piazza Vecchia – reprezentacyjny plac starego miasta otoczony przepiękną zabudową. Miejsce spotkań mieszkańców oraz turystów. Cudowny plac wokół, którego toczy się życie kulturalno-rozrywkowe.
  • Piazza del Duomo - tutaj możemy podziwiać XV-wieczną Kaplicę Colleonich – wybitne dzieło architektury renesansowej oraz okazałą bazylikę Santa Maria Maggiore
    z XII wieku.
  • Mury obronne z XVI w.
  • Palazzo della Ragione – jeden z najstarszych pałaców publicznych we Włoszech, pochodzący z XII wieku. Budynek ten mieści się na Piazza Vecchia i jest uznawany za najstarszy ratusz we Włoszech.
  • Palazzo Nuovo – pałac znajdujący się również przy Piazza Vecchia wewnątrz, którego mieści się Biblioteka Angelo Mai stanowiąca jedną z najważniejszych bibliotek historycznych w całych Włoszech.
  • San Vigilio – to wzgórze górujące nad Citta Alta w Bergamo. Można na nie wejść pieszo lub wjechać kolejką. Kolejka pokonuje 630 metrów torów. Różnica pomiędzy dolną i górną stacją to 91 metrów.
  • Parco dei Colli i ogród botaniczny Lorenzo Rota - po dniu pełnym wrażeń warto chwilę odpocząć najlepiej na łonie natury. Polecamy wybrać się do ogrodu botanicznego umiejscowionego na wzgórzu lub parku naturalnego Parco dei Colli, który zajmuje teren 5 ha. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek i chwilę oddechu od zgiełku miasta.

Sprawdź bilety do Bergamo z kilku miast Polski i zarezerwuj już dziś tani lot do Włoch.

bergamo

 

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *