Budapeszt – atrakcje i dojazd z lotniska

Budapeszt – atrakcje i dojazd z lotniska

Budapeszt, określany jako Perła Dunaju, słynie z malowniczej lokalizacji, zabytków, klimatycznych uliczek i term. Sprawdź, jakie jeszcze kryje atrakcje, a także, jak najprościej dojechać z lotniska do centrum.

Miasto jak muzeum

Buda i Peszt – oto Budapeszt, miasto położone nad malowniczym Dunajem, zachwycające zabytkami. Lotów jest wiele, a dojazd z lotniska do centrum Budapesztu nie sprawia kłopotu.  Wybierz się na spacer wzdłuż Dunaju i deptakiem Váci Utca, zobacz Most Łańcuchowy, wjedź kolejką Sikló na Wzgórze Zamkowe, przejedź się po Starym Mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Sprawdź loty do Budapesztu!

Potem możesz odpocząć w wodach termalnych – kąpielisko Szechenyi znajduje się w Peszcie, czyli po drugiej stronie rzeki. Od razu udaj się także do zamku Vajdahunyad i na plac Bohaterów, a potem idź aleją Andrassyego. Wieczorem zaplanuj spacer na słynne Wzgórze Gellerta i na most Małgorzaty. W ciągu dnia wybierz się też w rejs po Dunaju. A może chcesz odrobiny szaleństwa na diabelskim młynie, największym w Europie?

Jak dojechać z lotniska do centrum Budapesztu?

Międzynarodowy Port lotniczy Budapeszt im. Ferenca Lisztajest oddalony od centrum miasta o 15 km. Do wyboru są różne środki komunikacji miejskiej – m.in. autobusy, minibusy oraz pociągi, ale także taksówki. Za przejazd taksówką z lotniska do centrum zapłacisz ok. 20 euro – wcześniej sprawdź stawkę i zwróć uwagę, czy taksówkarz posiada taksometr i kiedy go uruchamia.

fot. Bergadder / Pixabay

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *