Chorwacja – która wyspa na wakacje? TOP 3

Chorwacja – która wyspa na wakacje? TOP 3

Pora zrealizować te wspaniałe marzenia o urlopie pełnym słońca, piaszczystych plaż, sportów i zwiedzania. Najlepszym wyborem są wyspy, np. chorwackie. Podpowiadamy, które są godne uwagi – oto nasz TOP 3.
Najpiękniejsze i najgorętsze wyspy? Oczywiście włosie lub hiszpańskie! Wcale niekoniecznie – warto wybrać się samolotem na przykład do Dubrownika, Zadaru albo Splitu, a stąd promem na jedną z uroczych wysp chorwackich. Popularne są między innymi Kanary, Baleary, Karaiby, ale też Malta, Madera, Cypr, wyspy greckie, włoskie… Jeśli Chorwacja kojarzy Ci się jedynie z Istrią, czas zmienić swoje wyobrażenia i wybrać się na jedną z wysp chorwackich. Jest ich ponad 1220, choć nie wszystkie są udostępnione dla turystów. A przy okazji zdecydowanie warto podziwiać przez cały dzień słynny i pełen zabytków Dubrownik. Loty do Dubrownika – w terminie 22-29 czerwca – kupisz już za 766 zł od osoby!
Dubrownik
Hvar
Hvar to jedno z najpiękniejszych miast w całej Chorwacji. Zachwyca piękna i pełna zabytków Starówka, ale są także znakomite restauracje oraz plaże. Mimo że betonowe, można na nich zaznać odpoczynku. Wystarczy zresztą wybrać się na wycieczkę po wyspie, aby znaleźć kącik jedynie dla siebie, a nawet plaże piaszczyste w innych miejscowościach. Wyspa oferuje ponadto wiele innych atrakcji – można zjeść świeże figi, kupić lokalne wina, miody i inne produkty regionalne.
Korčula
Kolejna wyspa, która zachwyca piękną Starówką w mieście o tej samej nazwie. Nic dziwnego, że jest jedną z najpopularniejszych na terenie Chorwacji. Kusi nie tylko zabytkami, ale i śródziemnomorską florą oraz urozmaiconą linią brzegową. W stolicy nie znajdziemy piaszczystych plaż, ale polecamy wybrać się na wycieczkę po całej wyspie – można znaleźć m.in. znakomite miejsca do nurkowania i liczne zadbane plaże.
Brač
Widok z lotu ptaka na wyspę Brač zna chyba każdy, gdyż często widnieje on na zdjęciach reklamujących wypoczynek w Chorwacji. To słynna plaża Złoty Róg, położona w miejscowości Bol, która swoją nazwę zawdzięcza swojemu kształtowi. Występuje chyba we wszystkich rankingach najpiękniejszych plaż! Wyspa leży kilka kilometrów od Splitu i jest największą z dalmatyńskich wysp.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *