City Break Alicante

City Break Alicante

Sprawdź tanie loty do Alicante!

Alicante to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Hiszpanii przez miłośników plażowania i pięknej pogody. To niezwykle malownicze i spokojne miasto cieszy się ogromną popularnością wśród turystów – poza plażą i warunkami do uprawiania sportów wodnych są tu również wspaniałe zakątki. Wieczorem zaś można spacerować i udać się na wyborną kolację, smakując lokalnych specjałów.

Alicante – popularny kurort na wybrzeżu Costa Blanca

Plaża to największa atrakcja turystyczna całego regionu. Zdecydowanie trzeba jednak wybrać się na spacer po mieście, gdyż panuje w nim przyjemna atmosfera – mieszkańcy zaś chętnie wdają się w pogawędki. Aleja spacerowa to Explanada de España, która biegnie równolegle do wybrzeża. Również okolica obfituje w malownicze miejsca, o których przeczytacie poniżej.
Zamek św. Barbary. Nad miastem, na wzgórzu Monte Benacantil, znajduje się Castillo de Santa Barbara, czyli zamek średniowieczny. To imponujący symbol Alicante, wart zobaczenia sam w sobie, ale piękny widok na miasto i wybrzeże można podziwiać właśnie… z zamku. Możecie wejść tam po schodach, a potem posilić się w zamkowej kawiarni lub restauracji, aby odzyskać siły.
Plaże wybrzeża Costa Blanca. Costa Blanca kusi plażami – jedną z najpiękniejszych jest plaża San Juan, kilka kilometrów od Alicante. Jest szeroka, ma drobny jasny piasek, przygotowano też boiska do gry w piłkę i wiele atrakcji dla maluchów. Wzdłuż plaży biegnie promenada obsadzona palmami – na spacer czy jogging idealna.
Elche. Wybierzcie się także do Elche, aby ujrzeć największy gaj palmowy, który zresztą widnienie na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto słynie jako całe w palmach, a najstarsze z nich można zobaczyć w Huerto del Cura. Elche położone jest tylko około 20 km od Alicante. W międzyczasie zaś warto skusić się na paella marinera – paelle z Alicante z owocami morza.
Zobacz loty do Alicante!
Alicante-loty

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *