City Break Bolonia – kulinarna podróż do Włoch

City Break Bolonia – kulinarna podróż do Włoch

Jak kulinarne podróże, to tylko do Włoch! Odkryj smaki Italii w Bolonii, która słynie ze wspaniałej kuchni. Warto zwiedzić to piękne miasto, a w przerwach okrywać nowe potrawy, popijać włoskie espresso oraz spróbować prawdziwych lodów według tradycyjnych receptur.

Bolonia – co warto zwiedzić?

Bolonia słynie jako kulinarna stolica Włoch, ale nie tylko restauracje są jej atrakcją. Zdecydowanie jest tu co zwiedzać! Jest klimatyczna i ma sporo uroku, będzie doskonałym wyborem na weekend albo kilkudniowy urlop. Można wybrać się na romantyczny spacer i zwiedzić znane zabytki.

Sprawdź tanie loty do Bolonii!

Dwie Wieże

Symbolem Bolonii są Dwie Wieże na Piazza di Porta Ravegnana. Noszą one nazwy Torre degli Asinelli i Torre dei Garisenda – warto je zobaczyć, ale też podziwiać z jednej z nich panoramę na miasto z jej szczytu.

Jeśli studia macie już za sobą, nie ma to znaczenia. Mimo wszystko warto zobaczyć Uniwersytet Boloński, gdyż jest to najstarsza uczelnia w Europie. Powstał w 1088 roku i był wzorem dla kolejnych uczelni. Dawniej słynął z kierunków prawniczych, dzisiaj można na nim zdobywać różne specjalizacje.

Fontanna Neptuna i bazylika

Fontanna Neptuna (Fontana del Nettuno) znajduje się w centrum Bolonii, na Piazza del Nettuno. Bazylika Santo Stefano to zabytkowy kompleks sakralny i jedna z najciekawszych atrakcji Bolonii.

Co zjeść?

Warto skosztować fantastyczne lody, naturalne i wg tradycyjnej receptury, a także pizzę i sałatki, a przede wszystkim tradycyjne, świeże makarony – m.in. „boloński” al Ragù, lasagne czy tortellini.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *