City Break Budapeszt – na majówkę!

City Break Budapeszt – na majówkę!

Jedni uwielbiają wypady na majówkę albo po prostu wtedy mogą skorzystać z kilku dni wolnych. Inni jednak preferują wycieczki tuż po długim weekendzie, bo jest spokojniej, taniej i bez tłumów. Właśnie dla Was przygotowaliśmy propozycję na City Break do Budapesztu!

Zarezerwuj tanie loty do Budapesztu – już od 348 złotych!

Budapeszt na weekend to idealna propozycja – odkryj najciekawsze atrakcje węgierskiej stolicy. Jest to jedna z ulubionych europejskich miast. Dawniej określano go jako Paryż Środkowej Europy. Dzisiaj konkuruje z Wiedniem czy Berlinem o miano najciekawszej stolicy europejskiej. Przyciąga zabytkami, atmosferą, klubami – tu nie można się nudzić!

Wybierz się na spacer dzielnicą Peszt, zobacz plac Bohaterów, aleję Andrassy, bazylikę św. Stefana czy wybierz się w rejs po Dunaju. Koniecznie wybierz się też do drugiej dzielnicy, Budy, by zaznać kąpieli w słynnych termach. Tu z kolei jest też słynny Most Małgorzaty, Góra Gellarta i Łaźnie Gellarta oraz Wzgórze Zamkowe i imponujący zamek.

Po zejściu ze Wzgórza Zamkowego brukowanymi uliczkami rusz na naddunajskie bulwary, bo stąd można podziwiać jeden z najlepszych widoków – na budynek Parlamentu w Budapeszcie. Największe wrażenie robi nocą!

fot. Bergadder / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *