City Break Dortmund

City Break Dortmund

Dortmund to atrakcyjne turystycznie miasto w zachodniej części Niemiec, mimo że mniej znane. Można tu zobaczyć wiele atrakcji – m.in. zamki, ciekawe muzea, parki i średniowieczne kościoły.

Co warto zobaczyć w Dortmund?

Dortmund to miasto bogate w atrakcje, położone w Zagłębiu Ruhry. Ma długą historię, która sięga IX wieku. Podczas II wojny światowej zniszczono znaczną jego część. Znane jest miłośnikom piłki nożnej, bo znajduje się tutaj stadion Borussii Dortmund – Signal Iduna Park. Jednak w mieście są także historyczne zabytki mające kilka stuleci.

Sprawdź tanie loty do Dortmund!

Jednym z najładniejszych miejsc jest Stare Miasto. Zacznij odkrywanie Dortmundu od spaceru po Starym Rynku – nie brakuje tu butików, galerii czy klimatycznych kawiarni. Ciekawostką są także stare fontanny, które dawniej pełniły rolę koryt dla zwierząt.

Na pewno polecamy wspiąć się na Wieżę Florian (Florianturm), z której widać panoramę miasta. To wieża zarówno widokowa, jak i telewizyjna. Dużą atrakcją są także dortmundzkie zamki, kościoły i muzea. W Parku Westfalii mogą z kolei poczuć przygodę najmłodsi.

Jednym z symboli miasta są także skrzydlate nosorożce. W 2000 roku filharmonia uznała za swój emblemat nosorożca, który jest symbolem skromności i dobrego słuchu. Sześć lat później Dortmund miał już stado figur nosorożców – trochę jak nasz Wrocław i krasnale.

fot. asundermeier / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *