City break Madryt. Wiosenne loty już za 296 zł!

City break Madryt. Wiosenne loty już za 296 zł!

Wiosenny Madryt!

Pomysł na udany weekend? City Break w Madrycie! Znajdziesz tutaj wiele atrakcji turystycznych i niezwykłą atmosferę hiszpańskiej stolicy.
Warto zwiedzić to wyjątkowe miasto, gdyż również w nim, podobnie jak w innych miastach Hiszpanii zabytków nie brakuje.

Co warto zobaczyć!

Plaza de Espana – główny plac w Madrycie. Znajdują się tutaj rzeźby przedstawiające Cervantesa i bohaterów jego powieści – Don Kichota i Sancho Pansę. Położony jest niedaleko Pałacu Królewskiego, przy słynnej Gran Via.
Świątynia Debod to starożytna egipska świątynia z II w p.n.e. Wybudowali ją Egipcjanie, a następnie ofiarowali Hiszpanom jako symbol przyjaźni. Dzięki swojemu pochodzeniu wyróżnia się pod względem architektonicznym. Jest też świetnym punktem widokowym! Ze świątyni rozciąga się widok na największy park miejski Madrytu.
Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii (Muzeum Królowej Zofii) – główny budynek muzeum stanowi XVIII-wieczny szpital. Muzeum prezentuje głównie prace hiszpańskich artystów. Znajdują się tutaj sale poświęcone twórczości wielkich malarzy tj. Pabla Picassa, Salvadora Dalego czy Joana Miró. Na pewno jest to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania dla miłośników sztuki.
Casa de Campo – wspaniały park w zachodniej części Madrytu słynie z nowoczesnego parku rozrywki. Są tutaj miejsce wyznaczone na piknik, place zabaw, jezioro wraz z łódkami, zoo, różne punty widokowe. Wspaniała opcja dla dzieci.
Puerta del Sol – plac z XVIII wieku, który jest symbolem Madrytu – w dawnych czasach tu koncentrowało się życie, miejsce to było sercem miasta. Plac ten stanowi środek Madrytu i Hiszpanii, przed budynkiem Urzędu Pocztowego znajduje się tzw. kilometr zerowy –  punkt pomiaru odległości na drogach wychodzących z Madrytu w kierunku innych hiszpańskich miast. Tutaj koniecznie wstąpcie na hiszpańskie tapas oraz smakowitą i aromatyczną paellę!

Już dziś wybierz tanie loty do Madrytu. Wiosna jest tam przepiękna!

madryt

 

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *