CITY BREAK MALAGA – ACH, TA SZTUKA…

CITY BREAK MALAGA – ACH, TA SZTUKA…
CITY BREAK MALAGA – ACH, TA SZTUKA…

PRZELOT

HOTEL
622 zł/osoba162 zł/osoba

Malaga słynie jako rywalka Madrytu i jedno z najważniejszych miast w Hiszpanii. Zdecydowanie warto poznać ją bliżej i zachwycić się kilometrami plaż, słońcem grzejącym przez ponad 300 dni w roku, lokalnym jedzeniem! Tanie bilety lotnicze to kolejny powód, aby się tu wybrać!

Loty do Hiszpanii już od 622 zł od osoby!

20171028-Malaga

Mimo że to wspaniałe miasto – pełne uroków, zabytków i plaż – tym razem proponujemy wybrać się do Hiszpanii dla sztuki! Malaga znajdująca się w Andaluzji, na wybrzeżu słońca, ma do zaoferowania dużo więcej niż wysokie temperatury!

Liczba placówek kulturalnych w Maladze jest doprawdy imponująca! Weźmy w dodatku pod uwagę, że miasto jest niewielkie. Co warto zobaczyć? Mieści się tutaj filia Centre Georges Pompidou, czyli paryskiego Muzeum Sztuki Współczesnej. Warto także wybrać się do Museo de Arte Ruso de San Petersburgo, czyli muzeum sztuki rosyjskiej.

To urokliwe miasteczko jest bardzo ważne dla światowej sztuki – wystarczy przypomnieć, że to rodzinne miasto Picassa. Nic dziwnego, że powstało tutaj także muzeum słynnego artysty. Wielką gratką jest możliwość ujrzenia na własne oczy prac z każdego etapu jego twórczości.

Jeśli kochacie sztukę, warte uwagi jest także Museo-Casa Natal mieszczące się w jego rodzinnym domu. Zbiory obejmują m.in. portrety, które namalował jako nastolatek, jeszcze w wieku 15 lat!

Dla wytrawnych polecamy także Centrum Sztuki Współczesnej i wspaniały Teatr Cervantes – w najważniejszym teatrze w Maladze występował swego czasu jeszcze nieznany Antonio Banderas! A na zakończenie i dla relaksu koniecznie udaj się na długi spacer po Ogrodzie Alameda. W samym centrum uroczego nie brakuje zieleni! Podobnie jak w historyczno-botanicznym ogrodzie Jardines de la Concepcion.

LOT + HOTEL

20171028-Malaga h

City Break w Maladze zaplanowaliśmy od 25 do 28 stycznia! Wylot z Warszawy Okęcie o godz. 06.55 (po drodze przesiadka we Frankfurcie), a powrót o 13.00 (po drodze jedna przesiadka w Zurychu). Koszt biletów to tylko 622 złote! W cenie masz oczywiście w pełni wystarczający bagaż podręczny!

Jako niedrogą bazę noclegową polecamy Feel Hostels City Center – świetnie zlokalizowany, w centrum miasta i 10 minut spacerem od plaży. Do wspomnianego muzeum Picassa i katedry dotrzesz zaś w 2 minutki! Za 3 noce zapłacisz tylko 162 złote. Taras na dachu, kawa i herbata, gry i komputery z dostępem do Internetu to kolejne atuty tego miejsca!

Zdjęcia z Malagi


Pablo Picasso Apt.
forteca Alcazaba
Alhambra

Więcej nt. Malagi

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *