CITY BREAK MEDIOLAN

CITY BREAK MEDIOLAN

Wybierz się na weekend do Mediolanu i spędź szybki, ale intensywny urlop w światowej stolicy mody, kultury i sztuki. Panuje tu magiczny klimat i czeka moc atrakcji oraz zabytków – jak słynna katedra oraz światowej klasy muzea. Zrób też najlepsze zakupy w światowej stolicy mody i poznaj smaki kuchni włoskiej.

Odkryj uroki Mediolanu

Warto poświęcić kilka dni na zwiedzanie, bo Mediolan ma czym zachwycać. Zabytki są tu wspaniałe – zobacz słynną katedrę Duomo, kościół Santa Maria della Grazie, Zamek Sforzów z malowniczym ogrodem i Muzeum Triennale w parku Sempione. A możecie wybierzesz się do słynnej opery La Scala?

Szukaj lotów do Mediolanu – już od 79 zł!

„Ostatnia Wieczerza” w Santa Maria delle Grazie

Leonardo da Vinci namalował jedynie 20 obrazów, ale jest uważany za jednego z najwybitniejszych malarzy. Przez wiele lat tworzył w Mediolanie – to tutaj powstała „Dama z łasiczką” oraz jedno z najsłynniejszych dzieł, „Ostatnia Wieczerza”, którą można zobaczyć w refektarzu klasztoru przy kościele Santa Maria delle Grazie.

Zamek Sforzów

Nazwisko Sforza znane jest za sprawą królowej Bony Sforza d’Aragona, żony Zygmunta Starego, władcy Polski i Litwy. W XV wieku wybudowano imponujący ceglany zamek Sforzów Mediolanie, a w kolejnych wiekach wiele razy go przebudowywano. Jego rozmach robi wrażenie do dzisiaj! Wejście kosztuje – za darmo można obejrzeć go z zewnątrz oraz wejść na dziedziniec. W środku znajduje się galeria sztuki, liczne muzea oraz wystawa instrumentów.

Park Sempione

Będąc na terenie zamku, trzeba też wybrać się na spacer po malowniczym parku Sempione. To ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców, miejsce spotkań i idealne tereny do relaksu książką. Po jego drugiej stronie znajduje się Łuk Pokoju, jeden ze znanych zabytków Mediolanu.

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *