City Break – poznaj niedocenione kierunki

City Break – poznaj niedocenione kierunki

Największą popularnością cieszy się City Break Paryż, Barcelona czy Londyn, ale jest wiele atrakcyjnych kierunków, które warto wybrać. Może Brugia, Amsterdam albo Madryt? Poznaj kilka perełek i zaplanuj swój lot!

Podróżowanie w formacie city break jest jedną z często wybieranych form – wystarczy kilka dni, by nieco odpocząć. To dobry pomysł na weekendowy wypad. Pomysłów, dokąd, jest wiele, ale królują wśród nich m.in. Paryż, Praga czy Barcelona. Podpowiadamy, gdzie jeszcze warto polecieć – oto miejsca, które urzekają, a są mniej znane.

Malaga, Hiszpania. Malaga to jedna z perełek Andaluzji. Większość osób leci udaje się do Sewilli, tymczasem wzdłuż wybrzeża Costa del Sol zdecydowanie warto wybrać się do Malagi. Warta uwagi jest m.in. twierdza Alcazaba i malownicze ogrody wokół, zamek Gibralfaro, katedra wybudowana w 1487 roku. Dla aktywnych gratką będzie pieszy szlak Caminito del Rey, który wiedzie wzdłuż ścian skalnych mających ponad 400 metrów.

fot. Malaga / Pexels / Pixabay

Bukareszt, Rumunia. Dawniej bywał nazywany Paryżem Wschodu. To cały czas niedoceniana stolica, słynie jednak m.in. z imponującego Pałacu Parlamentu. Budynek ten jest największym obiektem rządowym w Europie – ma ponad 830 tys. m². Bukareszt był rozbudowywany na wzór Paryża – jest tu Łuk Triumfalny, wzniesiony jako symbol rumuńsko-francuskiej przyjaźni. Z kolei w latach 80 XX wieku Nicolae Ceaușescu wyburzył dużą część miasta i odnowił je w stylu socrealistycznym.

Tanie loty do Bukaresztu!

Zobacz: https://tanieloty.sky4fly.net/zobacz-przelot-WAW-OTP/AGGUGB

Valetta, Malta. To jak zwiedzanie muzeum pod gołym niebem. To stolica inna niż wszystkie – spodoba się tu każdemu. Można spacerować i relaksować się na plaży, można zwiedzać i kosztować lokalnej kuchni. Valletta została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *