City Break Ryga – największe atrakcje

City Break Ryga – największe atrakcje

Ryga to największe miasto w bałtyckich krajach i stolica Republiki Łotewskiej nad Dźwiną przy ujściu do Zatoki Ryskiej. Widać, jak mieszają się tu różne tradycje z nowoczesnymi trendami. Nic dziwnego, 800 lat historii Rygi jest wpisana w jej zabytki – wybierz się na City Break na zwiedzanie miasta.

Ryga – zielona i urokliwa

Najlepszym sposobem na poznanie Rygi jest zwiedzanie jej pieszo. Starówka Rygi została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Poza tym miasto słynie jako jedno z najbardziej zielonych w Europie. Parki lokalne są jak małe dzieła sztuki i są wspaniałą ozdobą miasta. Ile ich jest? Aż 22! Mimo że Starówka nie jest duża, uznaje się ją za najpiękniejszą w krajach bałtyckich. Nie brakuje tu zakamarków, krętych tajemniczych uliczek, które zachęcają do spacerowania.

Architektura Starego Miasta uznawana jest za secesyjną, urzekają m.in. bogate zdobienia kamienic, np. Trzech Braci. Ważnym zabytkiem punktem podczas zwiedzania Rygi jest też Pomnik Wolności, trzeba zobaczyć również Doma Baznica, czyli katedrę wybudowaną wraz z klasztorem w XIII wieku.

Ryga prezentuje się bajecznie głównie nocą. Budynki na starówce są pięknie podświetlone, a liczne fontanny błyszczą. To idealny wybór na romantyczny wypad…

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *