City Break Wiedeń

Wspaniałe położenie czyni Wiedeń miastem wyjątkowym – stolica Austrii zachwyca wieloma zabytkami, jak m.in. katedra gotycka Świętego Szczepana, cesarski Hofburg, secesyjne budynki, pałac barokowy Schönbrunn czy Muzeum Historii Sztuki. W Wiedniu nie brakuje zamków czy pałaców, malowniczych parków, mostów, ale i dobrej kuchni. A może wolicie słynny park rozrywki Prater? Poznaj Wiedeń, rezerwuj tanie loty do Austrii już teraz!

Zielony Wiedeń

Wiedeń to jedno z wyjątkowo zielonych miast na świecie – wiesz, że niemal połowa miasta to tereny zieleni? Są tu zadbane i malownicze parki, ogrody, a także lasy. Są też modne eko-hotele. Można wybrać się tu na długie spacery, ale też do popularnego parku rozrywki Prater. Wiedeń słynie jako jedno z najbardziej przyjaznych miast do życia i jako najbardziej zielone miasto na świecie.

Zobacz tanie loty do Wiednia!

Prater – słynny park rozrywki w Wiedniu

Park rozrywki dla wielu jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia! To tutaj czeka m.in. Diabelski Młyn, jeden z najbardziej znanych symboli Wiednia. Sezon trwa od marca do października, ale Riesenrad i kilka innych atrakcji są dostępne dla turystów przez cały rok.

Zabytki w Wiedniu

Śródmieście to historyczne centrum miasta – znajduje się tu wiele zabytków będących na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej popularnym zabytkiem jest gotycka katedra świętego Stefana, ale też kościół romański św. Ruprechta, barokowy kościół św. Piotra oraz synagoga Stadttempel.

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *