City Breaki – modne miasta na zimę

City Breaki – modne miasta na zimę

Daj się zaskoczyć zimie! Jeśli lubisz poznawać uroki miast i regionów, wykorzystaj ferie zimowe. Są takie miejsca, które o tej porze roku wyglądają magicznie. Sprawdź nasze zimowe inspiracje.

Zimą w wielu miastach turystycznych nie ma tłumów, zaczynają się wyprzedaże lub trwa szaleństwo karnawałowe. Ceny lotów oraz pokoi hotelowych są niskie i zachęcają do rezerwacji. Wybierz się na zimowe wakacje!

Sprawdź tanie loty do Paryża!

Paryż. Stolica Francji przysypana śniegiem zyskuje uroku. Spaceruj Champs-Elysées, a potem podziwiaj Pola Elizejskie. Koniecznie zamów grzane wino („vin chaud”), skuś się też na pieczone kasztany. Zwykle od stycznia do lutego trwają wyprzedaże – a Paryż to jedna z głównych stolic mody w Europie.

fot. Sadnos / Pixabay

Rzym. Zima to świetna pora na zwiedzanie Rzymu. Latem kolejki do Muzeów Watykańskich odstraszają. Zimową porą poznasz prawdziwy Rzym – po ulicach spacerują mieszkańcy, a wieczorami jadają w lokalnych trattoriach. Regionalna kuchnia smakuje zawsze cudownie, m.in. makaron z boczkiem.

Amsterdam. Temperatura w Amsterdamie wynosi teraz około +5 stopni w dzień – to jedno z cieplejszych miast w Holandii. Na Starym Mieście czeka wyjątkowy klimat. Zobacz Begijnhof, drewniany dom, a także odwiedź muzea – m.in. Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha oraz Muzeum Haszyszu i Marihuany.

Londyn. Słynie z mglistej pogody i miewa kaprysy – możesz jednak trafić na słoneczny dzień. Poczuj słynny londyński klimat, udaj się na spacery, zakupy i na ogromne lodowisko w centrum sztuki i kultury, Somerset House.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *