Co musisz zjeść w Lizbonie?

Co musisz zjeść w Lizbonie?

Podróżujemy, aby podziwiać zabytki, wypoczywać na plaży i cieszyć się wspaniałą pogodą. Drudzy wolą spędzać czas aktywnie albo wyruszają w egzotyczne wycieczki. Inni zaś preferują kulinarne podróże – dowiedz się, co warto zjeść podczas City Breaka do Lizbony!
Portugalia słynie z wielu kulinarnych specjałów, m.in. chlebków Bolo, słodkości, lodów, suszonego dorsza i świeżych ryb, krewetek oraz serów. Wiele zależy też od tego, gdzie się wybierzesz – Madera to raj dla owocożerców, a Azory przypadną do gustu miłośnikom steków, krowich serów i herbaty. Intrygująca pod tym względem jest także stolica, Lizbona.
Zaplanuj City Break w Lizbonie! Za loty w 2 strony zapłacisz 717 zł!
Lizbona_loty
Serowy raj
Portugalskie sery słyną jako jedne z najlepszych – delektuj się nimi przez cały pobyt! Smakują wyjątkowo, zwykle są produkowane z niepasteryzowanego owczego i koziego mleka. Serów portugalskich w Polsce nie kupimy, jedynie sporadycznie.
Ryby – suszony dorsz i sardynki
Sardynki w puszkach lub smażone z warzywami, grillowane sardele, a może suszony dorsz? To prawdziwe przysmaki mieszkańców Lizbony. Ryby i owoce morza zyskały sławę na całym świecie. Można kupić je w markecie, na bazarku albo zamówić w barze czy knajpce niedaleko morza. To jedno z najprostszych i najpopularniejszych lokalnych tapas! Za lizboński klasyk uchodzi solony dorsz i ziemniaki, czyli Bacalhau à Brás.
Pieczone kasztany
Pieczone kasztany można kupić na ulicy – to nieprawda, że najlepsze są na placu Pigalle. Muszą jednak być świeże, a w Portugalii raczej zawsze takie będą. Czasami można ich spróbować także w Polsce, ale to nie to samo!

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *