Co warto zjeść w Bolonii?

Co warto zjeść w Bolonii?

Włochy słyną nie tylko z pięknej pogody, malowniczych plaż i krajobrazów czy gościnności, ale także z kuchni. Marzy Wam się klasyczna pizza, pasta i desery oraz aromatyczna kawa rodem z Italii? Spędźcie weekend w Bolonii!

Bolonia nazywana jest m.in. „La Grassa”, czyli tłusta. Słynie z charakterystycznych czerwonych ceglastych budynków, jako miasto uniwersyteckie, a także z treściwego jedzenia. Nie, nie stąd pochodzi sos boloński – mimo skojarzeń. Typowe lokalne smaki to lasagne, mortadela, sos ragù (pasta al ragù bolognese), tortellini in brodo (pierożki w rosole), kotlet po bolońsku a z deserów pinza bolognese (bolońskie ciasto z marmoladą) i salame di cioccolato (czekoladowe salami).

Sprawdź loty do Bolonii!

Tagliatelle al ragu to makaron, który przypominać może spaghetti bolognese. To danie tradycyjne z Bolonii. Talerz tej klasycznej pasty bolońskiej i zimne białe wino to tutaj pozycja obowiązkowa! Makaron, sos pomidorowy i mięso – to wszystko. Danie proste, a pyszne!

Na deser warto zjeść wszystkie smakołyki, ale jeśli musicie wybrać, sięgnijcie po ciastka z lokalną marmoladą, puszysty krem na bazie mascarpone albo lody. Włoskie gelato słyną ze wspaniałego smaku i konsystencji.

fot. takedahrs / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *