Co warto zobaczyć w Londynie?

Wiosna jest świetnym momentem na zwiedzenie stolicy Wielkiej Brytanii. Podpowiadamy Wam, co warto zwiedzić w Londynie.

Jak zwiedzać Londyn i które atrakcje są warte uwagi?

Najlepiej sprawdza się połączenie długich spacerów z korzystaniem z różnych środków komunikacji – jak metro, ale też autobus, pociąg oraz rejsy statkiem w ramach Uber Boat. Komunikacja jest bardzo dobrze rozwinięta, dzięki czemu można dostać się do centrum Londynu z na przykład IV strefy w około 30 minut. Znaczna część historycznej części miasta jest dostępna pieszo i tę formę zwiedzania polecamy Wam najbardziej.

Sprawdź tanie loty do Londynu!

Atrakcje w Londynie

Bezpłatne muzea. Londyn słynie z darmowych muzeów publicznych. Są one nowoczesne i godne polecenia. Jednym z najbardziej znanych jest British Museum, National Gallery, Muzeum Nauki, Muzeum Historii Naturalnej czy Victoria and Albert Museum.

London Eye. Najważniejsza wizytówka stolicy. Diabelski młyn ma 135 m i przyciąga turystów. To jedna z najpopularniejszych atrakcji w Londynie, można podziwiać miasto z góry.

London Eye / fot. dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Kultowe miejsca. Koniecznie zobacz też kultowe miejsca, które są określane jako symbole Londynu – m.in. Big Ben, Pałac Buckingham, London Eye. Pałac królowej jest udostępniany do zwiedzania, ale apartamenty są dostępne jedynie przez 10 tygodni w roku. Ceny biletów są jednak wyjątkowo wysokie.

Ogrody i parki. Polecamy ogrody królewskie i parki, m.in. Regent’s Park. Przez cały rok można odwiedzić Ogrody Pałacu Buckingham, które przylegają do rezydencji monarchy. Zajmują aż 42 hektary.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *