Co warto zobaczyć w Portugalii? TOP 5

Co warto zobaczyć w Portugalii? TOP 5

Jeśli wybieracie się do pięknej i pełnej słońca portugalskiej krainy, podpowiemy Wam, co warto tam zobaczyć. Oto 5 ogromnych atrakcji, które kraj Półwyspu Iberyjskiego ma do zaoferowania ciekawskim turystom!
Portugalia staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym i odbiera wielu turystów m.in. Hiszpanii oraz Włochom. Warto wiedzieć, że ma do zaoferowania naprawdę dużo różnorodnych atrakcji. Jakich? Przeczytacie o nich poniżej – oto nasz TOP 5.
Madera. Słynna portugalska wyspa określana jest jako wyspa wiecznej wiosny. Jest tu wyjątkowo pięknie, malowniczo i ciepło! To idealne miejsce, aby wybrać się na wycieczki. Jeśli zaś marzycie o plażowaniu, lepiej wybrać inny kierunek podróży. Na Maderze nie brakuje miejsc godnych zobaczenia, więc to wyspa dla aktywnych. Koniecznie trzeba też spróbować lokalnych owoców oraz dania narodowego, czyli ryby z bananem!
Lizbona. W zestawieniu 5 najważniejszych atrakcji Portugalii nie powinno zabraknąć także stolicy tego kraju! Tętniąca życiem, gorąca i pełna zabytków przyciąga podróżnych jak magnes. Warto ujrzeć tutaj m.in. klasztor Hieronimitów wpisany na listę UNESCO oraz słynną katedrę Se, zjeść słynne babeczki, skosztować lokalnych win, a także przejechać się zabytkowym tramwajem numer 28 i wybrać do oceanarium.
Za loty w 2 strony – od 11 do 19 czerwca – zapłacisz jedynie 630 zł!
lizbona
Porto. Miasto piękne, ale kusi przede wszystkim miłośników… win! Dzielnica Ribeira jest wpisana na listę UNESCO – spacer po starówce jest więc obowiązkowy! Ponadto trzeba pamiętać, że to – po Lizbonie – najchętniej odwiedzane miasto przez turystów. Symbolem Porto jest także most Ponte Dom Luis. Atrakcją jest także rzeka Douro, pałac da Bolsa, kościół św. Franciszka.
Faro. Jednym z interesujących miast jest też Faro – tu panuje większy spokój, ale i swego rodzaju nostalgia. Można zaszyć się w jednym z klubów i wsłuchiwać w smutne pieśni faro, ale można też zwiedzać – warto przespacerować się po Starym Mieście, zwrócić uwagę m.in. na katedrę Se de Faro, Kaplicę Kości, a wieczorem wybrać się na znakomite owoce morza.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *