Co zobaczyć na Sardynii? Najpiękniejsze miejsca i główne atrakcje

Co zobaczyć na Sardynii? Najpiękniejsze miejsca i główne atrakcje
Co zobaczyć na Sardynii? Najpiękniejsze miejsca i główne atrakcje

Sardynia – urocza wyspa otoczona morzem o lazurowej barwie nazywana jest oazą szczęśliwości. To najlepszy wybór na rodzinny urlop lub aktywny wypoczynek. Malownicza przyroda, włoska kuchnia i cudowne plaże to jej główne atrakcje. Wybierz się na Sardynię – oto, co warto tam zobaczyć w pierwszej kolejności! Oto nasz TOP 5.
Warto wiedzieć, że Sardynia leży w centrum Morza Śródziemnego, mniej więcej między Europą i Afryką. To aż 1800 km niezwykłego wybrzeża! Szerokie piaszczyste plaże, wydmy, skały, zatoczki niczym z pejzaży, wysepki i krystaliczne morze to jej największe walory.
Teraz za loty w 2 strony do Cagliari zapłacisz jedynie 248 zł!
Cagliari
Alghero. Wspaniałe miasto o interesującej hiszpańsko-katalońskiej historii. Tętni życiem do późnych godzin nocnych. Warto wybrać się wieczorem na spacery po Starówce i podziwiać gotyckie fasady, ornamenty oraz budynki sakralne, m.in. kościół San Francesco. Piaszczysta plaża Lido San Giovanni liczy aż 5 km! Można też nurkować lub wypożyczyć łódkę i wyruszyć w rejs.
Cagliari. Ze Starego Miasta na wzgórzu można podziwiać piękne miasto oraz równinę Campidano. Wrażenie robią stare fortyfikacje, wysokie wieże Torre dell’Elefante i Torre San Pancrazio, ale i urokliwe wąskie uliczki. Znajduje się tu również najstarszy z sardyńskich kościołów.
Costa Verde i półwysep Sinis. Atrakcja dla miłośników plażowania i błogiego relaksu! Zielone wybrzeże obfituje we wspaniałe piaszczyste plaże. Znajduje się tu również rezerwat przyrody. Można spotkać flamingi spacerujące po tej odludnej krainie.

Zdjęcia z Cagliari


Uliczka_Cagliari

Więcej nt. Cagliari

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *