Czy warto podróżować z mniejszym bagażem?

Czy warto podróżować z mniejszym bagażem?

Rezerwując wybrane loty, można od razu zakupić bagaż rejestrowany. Nie zawsze będzie on jednak konieczny. Wszystko zależy od tego, dokąd lecisz, na jak długo, a także w jakim celu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że podróżowanie z mniejszym bagażem ma swoje plusy – przede wszystkim jest wygodne.

Zapewniamy, że spakowanie się w bagaż podręczny na tygodniowy urlop to możliwa i prosta sprawa! Wystarczy zrobić spis rzeczy, które będą nam niezbędne. Warto też pamiętać, że większość przewoźników pozwala zabrać ze sobą dodatkową sztukę bagażu, np. komputer przenośny, damską torebkę czy aparat fotograficzny.

Mniejszy bagaż – oszczędność czasu i pieniędzy

Po pierwsze bagażu podręcznego nie trzeba nadawać, czyli spędzimy na lotnisku znacznie mniej czasu. Z kolei lot z bagażem rejestrowanym wymaga od nas przybycia na miejsce znacznie wcześniej. Trzeba go zważyć i nadać w punkcie odpraw, co oznacza co najmniej kilkanaście minut w kolejce. Gdy dotrzesz na miejsce, musisz jeszcze poczekać, aby odebrać swoją torbę czy walizkę, a to może potrwać co najmniej pół godziny, zwykle dłużej. Po drugie, za bagaż rejestrowany trzeba dodatkowo zapłacić. Co więcej,

Komfortowa podróż

Poruszanie się z bagażem podręcznym to po prostu wygoda – jest lżej, torba nie obciąża kręgosłupa i nie zajmuje wiele miejsca np. w transporcie publicznym w drodze do hotelu. Jeśli lubisz latać np. na City Breaki, na pewno znasz zalety bagażu podręcznego. Także na krótkich wakacjach docenisz tę formę bagażu – gdy słońce mocno świeci, nie musisz dodawać sobie wysiłku, niosąc ciężką walizkę. Poza tym wielu podróżnych woli bagaż podręczny, gdyż… ma go zawsze pod ręką! Z kolei bagaż rejestrowany linie lotnicze mogą zniszczyć albo wysłać nawet na drugi koniec świata.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *