Dlaczego warto wybrać się do Oslo?

Dlaczego warto wybrać się do Oslo?

Pomysłów na City Break jest wiele – warto rozważyć loty do Oslo! Miasto urzeka i zaskakuje – sprawdź, co warto w nim zobaczyć!

Oslo to podobno jedno z najdroższych miast świata. Można jednak znaleźć tanie loty do Norwegii oraz nocleg, by odkrywać jego atrakcje. Oslo nie ma ogromnej liczby zabytków, ale za to ma wspaniały klimat i nowoczesną, swobodną atmosferę.

Uwagę zwraca przede wszystkim położenie Oslo. To największy atut stolicy kraju. Można popłynąć statkiem na zielone i spokojne wyspy, wsiąść w metro i dojechać na fiord. Szczególnie polecamy wyspę Malmøya – dojedziemy tu autobusem. Jest malowniczo, są góry i morze, jest zieleń – idealne połączenie.

W Oslo warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze, otoczone pięknym ogrodem. Jego częścią jest także Muzeum Zoologiczne. Wśród innych atrakcji jest także Ratusz, Opera, Park Vigelanda, Skocznia Holmenkollen czy Twierdza Akershus.

By poruszać się po mieście, wart kupić Oslo Pass – kartę miejską dostępną w kilku wariantach. Umożliwia ona bezpłatny wstęp do ponad 30 placówek muzealnych, przejazd komunikacją miejską i zniżki na jedzenie, zakupy i inne atrakcje.

fot. AlexvonGutthenbach-Lindau / Pixabay

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *