Długie loty są męczące? Są na nie sposoby!

Długie loty są męczące? Są na nie sposoby!

Jeśli marzy Ci się daleka podróż, ale obawiasz się długiego lotu, przeczytaj nasze wskazówki. Są sposoby, aby długie loty nie były tak uciążliwe. Warto wiedzieć, co robić, aby przetrwać taką podróż.
Wybierz się na przykład do Meksyku – za loty w 2 strony zapłacisz 4082 zł! (14-25 czerwca).
Meksyk loty
Zmiana ciśnienia, suche powietrze, chłód, drętwienie kończyn, ból głowy, a do tego pospolita nuda – oto, co doskwiera nam podczas długiego lotu. Potrafi on zepsuć całą frajdę z podróży i skutecznie nas zniechęcić do podróżowania w odległe rejony. Zastosuj się do kilku wskazówek, a przetrwasz ten czas w niezłej kondycji.
W samolocie wilgotność powietrza jest bardzo niska – suche powietrze źle na nas wpływa, dlatego tak ważne jest nawadnianie organizmu. Pij dużo, najlepiej co godzinę, wodę mineralną. Pamiętaj, że alkohol, kawa i herbata jeszcze bardziej Cię odwodnią. W strefie bezcłowej dostaniesz ją bez problemu w każdym sklepie. Nawilżaj też skórę – zabierz krem lub wodę w spreju.
Podczas podróży jedz lekkostrawne dania obfite w białko, ale i przed wylotem zjedz taki posiłek. Jeśli odmówisz sobie śniadania, objawy choroby lokomocyjnej tylko się nasilą. Nie spożywaj zaś produktów ciężkostrawnych jak warzywa strączkowe czy kapusta – dodatkowo powodują one wzdęcia, co wiąże się z ogromnym dyskomfortem podczas podróży.
Siedzenie w jednej pozycji jest bardzo męczące i negatywnie na nas wpływa – ruch jest obowiązkowy! Pobudzisz krążenie, choćby machając nogami! Są zestawy ćwiczeń polecane podczas lotu. Spaceruj po pokładzie minimum co godzinę. Rozmawiaj z innymi pasażerami, a czas szybciej Wam upłynie.

Zdjęcia z Cancun


ruiny El Rey

Więcej nt. Cancun

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *