Dokąd na urlop w maju?

Dokąd na urlop w maju?

Jest sporo okazji do podróżowania – dłuższe weekendy, święta, ferie, wakacje itd. Wypady majowe są jednak niezwykłe, bo robi się ciepło, a wiosna budzi nas do życia.
Wybierz się chociaż na tygodniowe wakacje majowe. Jest wiele miejsc, gdzie można podziwiać pierwsze objawy wiosny. W Polsce majówka może być różna – pogoda ma swoje kaprysy. Przymrozki w maju? Lepiej tego unikać. Lepiej zarezerwować lot i wybrać się tam, gdzie na pewno jest ciepło. Początek sezonu ma swoje zalety – niższe ceny, świetną pogodę i brak tłumów i kolejek do atrakcji.
A zatem – gdzie wybrać się na majówkę?
Jest naprawdę wiele miejsc, które można polecić na majowy urlop. Oto trzy wybrane destynacje godne uwagi. Spędzicie w nich naprawdę uroczą wiosnę.
Madera. Skoro ta portugalska wyspa słynie jako wyspa wiecznej wiosny, musiała trafić do naszego TOP 3. Łagodny klimat jest idealny na relaks właściwie bez względu na porę roku. Temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza, choć zazwyczaj nawet więcej. Warto zobaczyć Funchal, czyli stolicę, a także lasy wawrzynowe widniejące na liście UNESCO. Polecamy wypożyczyć samochód i wybrać się na wycieczkę!
Wyspy Kanaryjskie. Fuerteventura to prawdziwy raj dla surferów, a Gran Canaria dla plażowiczów. Jeśli zaś lubicie typowo kurortowe klimaty, wybierzcie się na Teneryfę.
Teneryfa
Każda z tych wysp zdecydowanie zachęca do relaksu – a maj będzie do tego wymarzony. Można plażować, ale także zwiedzać i podziwiać walory przyrodnicze!
Wyspy greckie. Faktycznie na majówkę najbardziej pasują nam wyspy – jest gorąco, można plażować i kąpać się w morzu. Ponadto tydzień w zupełności wystarczy, aby odpocząć, ale i zwiedzić wybraną z nich. Polecamy m.in. Rodos, Korfu, Kretę – największą z nich czy niezwykle malowniczy Zakynthos.

Zdjęcia z Madery


Funchal Apt.

Więcej nt. Madery

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *