Dubaj – co jeszcze warto zobaczyć?

Dubaj – co jeszcze warto zobaczyć?

Co trzeba zobaczyć w Dubaju?
Niedawno zachęcaliśmy Was do wybrania się na City Breaka do Dubaju. Zgodnie z obietnicą podpowiadamy, co warto tam zobaczyć!
Abu Dhabi – najsłynniejszy emirat! Metropolia będąca zarazem stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kojarzysz hotel w kształcie żagla? To Emirates Palace. Warto też zobaczyć imponujący meczet Szejka Zayeda, trzeci pod względem wielkości na świecie. Z kolei na wyspie Yas mieści się park poświęcony Ferrari!
Ras Al-Khaimah – najpiękniejszy emirat. Położony między dziewiczym wybrzeżem Zatoki Perskiej a górami Hadżar. Różnorodny krajobraz jest też wyjątkowo malowniczy. Zielone doliny z lagunami, ruda pustynia i cudownie mieniące się morze… To aż około 60 km piaszczystego wybrzeża – nic dziwnego, że właśnie tutaj znajdują się najdroższe hotele.

Burdż Kalifa – budynek, który kojarzą chyba wszyscy. To najwyższy drapacz chmur na świecie! W Dubaju jest tak wiele nowoczesnych budowli, które robią ogromne wrażenie na turystach. Zresztą w Dubaju wszystko musi być „naj” – najwyższe, największe, najdroższe.
Zatoka Dubajska. Po dzielącej stare miasto zatoce pływają wodne taksówki. Turyści docierają nimi na przykład na tradycyjny ‘suk’, czyli targ przypraw lub złota. Można też wypoczywać na plaży, spacerować i poznawać lokalne potrawy.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *