Dżerba – wyspa, która zachwyca

Dżerba – wyspa, która zachwyca

W marcu już powoli i delikatnie czuć wiosnę w powietrzu i widać przebłyski słońca. Do pełni szczęścia jednak jeszcze daleko – warto wybrać się gdzieś, gdzie panują idealne warunki do relaksu! Co powiesz na wakacje w Tunezji, a konkretnie na Dżerbie?
Zobacz loty do Tunezji: https://www.sky4fly.net/
Przykładowa oferta:
loty-Tunezja
Dżerba jest pełną uroku wyspą, na którą chętnie przybywają turyści z całego świata. Malownicze krajobrazy i wyjątkowy klimat sprawiają, że jest chętniej odwiedzana niż Tunezja kontynentalna. Warto tym bardziej, że wycieczki można zarezerwować nawet za ok. 1500 zł!
W zasadzie o Dżerbie można powiedzieć, że jest miniaturką Tunezji, jej kwintesencją. To urokliwe miejsce położone w Zatoce Kabiskiej jest najpopularniejsze właśnie przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Powodem jest oczywiście jeszcze lepsza pogoda niż na kontynencie! Pełnia słońca, wysokie temperatury, ogólnie ciepły klimat kuszą!
Dodaj do tego malownicze wybrzeże z plażami o drobnym piasku, kąpiele w Morzu Śródziemnym i niskie ceny, a znajdziesz miejsce idealne na wakacje i ucieczkę – choćby na tydzień albo i dwa – mrocznej i zimnej Polski. Co więcej, na wyspę można dolecieć w zaledwie 3 godziny!
Suchy mikroklimat i wilgotność powietrza pozwalają jednak na przyjemne plażowanie i kąpiele nawet w miesiącach dla nas zimowych i chłodnych. Mianowicie na Dżerbie w zimie temperatura powietrza waha się ok. 20 st. C w ciągu dnia. Latem z kolei lepiej sobie odpuścić pobyt, bo upał jest niesamowity! Wyobrażasz sobie 50 st. C na terenach pustynnych? Opadów deszczu jak na lekarstwo… teraz już nie powinno dziwić, dlaczego Dżerba dawniej nazywała się „Meninx”, czyli „brak wody”.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *