Egipt inaczej – na sportowo!

Egipt inaczej – na sportowo!

Co prawda większości turystów Egipt kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, szerokimi i piaszczystymi plażami o złotym odcieniu, palmami, gorącym morzem, a także pozostałościami świata starożytnego, jest rajem nie tylko dla miłośników historii, ale żyjących aktywnie sportowców.
Wiadomo, że urlop w Egipcie to zwiedzanie oraz plażowanie przede wszystkim, ale warto zrobić sobie dzień wolny od relaksu na rozgrzanym piasku. Polecamy wtedy wybrać się w rejs motorówką po Nilu albo wsiąść na pokład łodzi podwodnej, aby zachwycić się fauną i florą. Obowiązkowym punktem programu jest także Delfinarium oraz Akwarium Morskie – to prawdziwa gratka nie tylko dla podróżujących z dziećmi. Godny uwagi jest ponadto Podwodny Park Krajobrazowy Sharm El Naga znajdujący się na obszarze raf Morza Czerwonego i liczne parki wodne. Właściwie w okolicy każdego z popularnych kurortów znajdują się aqua parki i szereg innych atrakcji.
Teraz za lot w 2 strony zapłacisz jedynie 1266 zł (od 6 do 13 września).
Sharm
Co prawda piękno świata podwodnego uderza najbardziej wtedy, gdy podziwiamy je z bliska, pływając pod wodą. Warunki do nurkowania i kitesurfingu są doskonały i liczni turyści przede wszystkim po to przylatują do Egiptu. Wolą podziwiać zamiast piramid rafy koralowe.

Zdjęcia z Sharm el Sheik


zatoka Naama
Klasztor Św. Katarzyny
park Ras Mohammed
park Ras Mohammed
Góra Synaj

Więcej nt. Sharm el Sheik

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *