Egipt w kwietniu? Jaka pogoda?

Egipt w kwietniu? Jaka pogoda?

Wybierz się na urlop do Egiptu – podpowiadamy, jaka pogoda czeka nas w kwietniu!

Wiele osób planuje krótkie wypady w kwietniu, na początku wiosny. Podpowiadamy, czy warto, jaka jest wtedy pogoda w Afryce Północnej.
Rezerwuj loty w 2 strony do Egiptu – Taby, Marsa Alam, Kairu czy Sharm El Sheikh!
Przykładowa oferta:
Egipt-lot
Egipt słynie jako jeden z najpopularniejszych kierunków przez cały rok – podobnie jak np. Tunezja, Maroko czy różne wyspy (Madera, Korfu, Teneryfa, Gran Canaria itd.). Niezależnie od sezonu, możemy oczekiwać znacznie lepszej pogody niż w Polsce. Powinno być ciepło i słonecznie, oczywiście niekoniecznie na plażowanie przez cały dzień, ale idealnie na zwiedzanie.
Kwiecień ma też tę zaletę, że jest znacznie mniej turystów niż w szczycie sezonu. Dla wielu z Was zapewne jest to czynnik decydujący, gdyż urlop w takich warunkach będzie znacznie bardziej komfortowy. Dodatkowo poza sezonem jest taniej – zarówno loty do Egiptu, jak i hotele są tańsze, ceny w restauracjach i sklepach zaś niższe.
Kwiecień to niemal idealna pora, gdyż nie ma wtedy upałów, ale jest przyjemnie ciepło – prawdziwie wiosennie, a może nawet wita tu już lato? Nawet w zimie Egipt cieszy się popularnością, ale kwiecień i maj wydają się najodpowiedniejszą porą na zwiedzanie, np. wycieczkę rejs po Nilu.
Temperatura może już przekraczać aż 28 °C, w noce zaś wynosi ponad 20 °C. Przypomnijmy, że w zimie właśnie wieczory i noce są najchłodniejsze i niektórzy turyści zniechęcają się do podróży. W kwietniu często jest wiele okazji na wylot – np. Wielkanoc, a czasem i początek weekendu majowego. Wtedy jednak trzeba mieć świadomość, że ceny są wyższe, klientów też jest więcej. Po majówce znowu spadają, aby wzrosnąć w okresie wakacyjnym.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *