Fascynująca kultura Grecji

Fascynująca kultura Grecji

Na obecną Grecję miały wpływ różne kultury – ich bogactwo jest doprawdy imponujące. Przez wieki mieszały się ona na terenie dzisiejszej Grecji, zostawiając do czasów współczesnych swoją cząstkę. Wybierz się na wakacje i spróbuj je odszukać!
Ślady wszystkich tych kultur można mianowicie odkryć również obecnie. Bizantyjczycy pozostawili wspaniałe kościoły i klasztory, Wenecjanie fortece, Frankowie zaś majestatyczne zamki na skałach, a nie brakuje też pozostałości po Rzymianach, Arabach, Albańczykach, Słowianach itd. W Grecji czekają Cię niesamowite wrażenia!
Za bilet w 2 strony od 20 do 24 maja zapłacisz jedynie 226 zł!
Ateny jpg
Liczne ślady można dostrzec też po Turkach Osmańskich, dlatego kulturę Grecji określa się jako dwoistą. Ich wpływ widoczny jest bowiem zarówno w stylu życia, jak i muzyce czy kuchni, a nawet języku. Z jednej strony mamy kulturę wysoką w Atenach, Salonikach i Heraklionie. Wpływa na nią miały ponadto klasztory – np. słynne Meteory.
Równocześnie jednak rozwinęła się kultura prostych mieszkańców – rybaków, chłopów, pasterzy. Utrwaliła się ona m.in. w muzyce, pieśniach, tańcach, strojach, ale i języku, a nawet sposobie zabudowy. W końcu Grecy to bardzo roześmiani, cieszący się życiem ludzie, mający niezwykłe zamiłowanie do ucztowania. Można to obserwować podczas ważnych dla nich uroczystości. Któż nie zna chociażby słynnego tańca Greka Zorby?
Warto wybrać się na urlop do Grecji i choć trochę poznać tę bogatą kulturę!

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *