Gdzie atrakcyjnie i w miarę tanio spędzisz weekend?

Gdzie atrakcyjnie i w miarę tanio spędzisz weekend?

Przygotowaliśmy 3 propozycje dla tych, którzy wolą uciec ku słońcu! Jeśli jednak wolisz wybrać się do miasta, w którym zimowa sceneria olśniewa, garść inspiracji znajdziesz w następnym artykule!

Wenecja na weekend!

Królowa Adriatyku od lat jest wielkim przebojem wśród turystów. Warto skorzystać z zimowej przerwy, aby wybrać się na City Breaka do Wenecji!
loty
Wybierz się do miasta kanałów, sztuki i karnawału. Wybierz się w rejs gondolą i romantyczne spacery. Jeśli masz rocznicę, planujesz oświadczyny lub po prostu wypad z Drugą Połówką, trudno o lepsze miejsce! Nie zapominajmy też o jednym z najsłynniejszych karnawałów na świecie i najstarszym Festiwalem Filmowym. Fascynująca i tajemnicza chyba nigdy się nie nudzi!
Warto zwiedzić wspaniałą bazylikę Świętego Marka, w której znajdują się szczątki patrona Wenecji, Wieżę Zegarową, dzwonnicę, Pałac Dożów, Most Westchnień. Wypij też kawę na tym słynnym placu – to obowiązek każdego turysty!
Sprawdź loty do Wenecji – bilety w 2 strony już od 476 zł! (od 15 do 18 grudnia)

City Break do Dubaju!

Zaskoczenie? Dubaj to świetne miasto na typowy City Break! Szybki wypad zagwarantuje Wam moc wrażeń – sprawdź, co warto zobaczyć.
Nowoczesne wieżowce na pustyni – oto sceneria Emiratów. Nawet krótkie zwiedzanie pozwoli Wam wiele zobaczyć! Najstarsza część miasta ma urok typowego, niedużego miasteczka arabskiego. Warto wybrać się na spacer po dzielnicy Al Bastakija nad zatoką Dubai Creek, podziwiać flaminga różowego w rezerwacie przyrody, zobaczyć Meczet Jumeirah, odpocząć na jednej z plaż, m.in. Kite Beach, Jumeirah Beach Park, a także poszaleć w parku wodnym Wild Wadi.
Sprawdź loty do Dubaju.

Szybki wypad do Neapolu!

Neapol
A może wybierzesz się na zimową wycieczkę do Neapolu? Tutaj oczywiście świeci słońce! Skosztujesz najlepszej pizzy na świecie, gdyż Neapol jest stolicą najsłynniejszego włoskiego dania.
Możesz wybrać się do pobliskiego muzeum, aby poznać też historię popularnego placka. Polecamy też spacery po urokliwej Starówce, zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego, pałacu Palazzo Reale czy słynnego Castel Nuovo, który uchodzi za symbol miasta. Neapol słynie też z kościołów – ogromne wrażenie wywołuje m.in. Basilica Reale Pontificia San Francesco da Paola, a także… katakumby!
Sprawdź loty do Neapolu – bilety w 2 strony już od 308 zł! (od 14 do 18 grudnia).

Zdjęcia z Dubaju


Więcej nt. Dubaju

Opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *