Gdzie wakacje są najtańsze w Europie?

Gdzie wakacje są najtańsze w Europie?

Wakacje w Polsce wcale nie są tanie – Eurostat porównał ceny i okazuje się, że najtaniej jest m.in. w Turcji, Czarnogórze i na Węgrzech. Wysokie są ceny hoteli i restauracji – w Polsce jest drożej niż na przykład w Portugalii.

Polskie ceny zarówno za pokój w hotelu, jak i obiad czy transport budzą liczne kontrowersje, dlatego wiele osób decyduje się na zagraniczne wakacje.

W Turcji najtaniej

Bezkonkurencyjna jest Turcja – w rankingach turystycznych zajmuje niezmiennie wysoką pozycję. Jedną z zalet wycieczek do Turcji są niskie ceny. Do niedawna za najtańszą uchodziła Albania, ale dzisiaj to Turcja zajmuje pozycję lidera. Ceny noclegu w pokoju dwuosobowym w hotelu 3* niedaleko plaży zaczynają się od około 150 zł za osobę. Niedrogie wakacje możesz też spędzić m.in. w Bułgarii, Albanii i Macedonii Północnej.

Grecja i Chorwacja

Wśród krajów europejskich popularnych turystycznie są też od lat Grecja i Chorwacja. Ceny hoteli i obiadu w Chorwacji są porównywalne do cen w Polsce – różnica wynosi około 3 proc. Różnica w Grecji jest większa – ceny te są około 16 proc. wyższe.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *