Góra Nebo – czyli podróż do Jordanii

Góra Nebo – czyli podróż do Jordanii

Góra Nebo – góra Mojżesza i miejsce kultu dla pielgrzymów
Niedaleko ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego znajduje się wspaniała, ogromna i majestatyczna Góra Nebo. Widok na nią jest wprost niezwykły! Trzeba pokonać około 40 km z Ammanu, stolicy Jordanii, aby ją zobaczyć, a zatem zdecydowanie warto! Odległość niewielka, a wrażenia wyjątkowe. Nie tylko osoby religijne i wierzące powinny się tu wybrać. Najwyższy punkt liczy 830 m n.p.m. i legenda głosi, że to właśnie z niej Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną.
Obecnie miejsce jest pod opieką zakonu franciszkanów. Turyści podróżujący po Jordanii wybierają się również tutaj, aby zobaczyć Sanktuarium Mojżesza na szczycie góry Nebo. Poza tym wrażenie robi też park archeologiczny i Franciszkański Instytut Archeologiczny. Przede wszystkim jednak można – a nawet trzeba! – podziwiać piękną panoramę doliny Jordanu.
Wakacje w Jordanii to wycieczka po gościnnym i wyjątkowo interesującym kraju Bliskiego Wschodu. Inna kultura, wspaniała pogoda i moc atrakcji, m.in. wspaniałe zabytki, zwiedzanie największych skarbów, m.in. słynnej Petry, wizyta w Ammanie, stolicy Jordanii, a także wyprawa po pustyni Wadi Rum to tylko z nich! Sprawdź bilety lotnicze do Jordanii i rezerwuj wakacje na marzec już dzisiaj!
Przykładowa oferta: od 8 do 15 marca za loty w 2 strony zapłacisz 246 zł!
Amman-loty

Sprawdź również loty do Barcelony.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *