Jarmarki świąteczne – gdzie się wybrać?

Jarmarki świąteczne – gdzie się wybrać?

Jarmark świąteczny w Pradze – od 30 listopada 2019 do 6 stycznia 2020

Każdego roku jarmarki bożonarodzeniowe cieszą się ogromną popularnością – odbywają się w licznych miastach w całej Europie, m.in. w Rzymie, Paryżu, Kolonii, Wiedniu, Pradze czy Budapeszcie. Gdzie warto wybrać się tym razem i podziwiać grudniową oprawę oraz chłonąć niezwykłą atmosferę?
Jarmarki najpierw organizowano w Niemczech, następnie we Włoszech, a dzisiaj odbywają się w zasadzie w każdym kraju Europy. Można na nich kupić lokalne produkty – spożywcze, rękodzieło, ozdoby choinkowe i wiele innych. Tym razem polecamy Wam Pragę – piękne miasto ze wspaniałą atmosferą w czasie świątecznym prezentuje się jeszcze cudowniej – stolica Czech stroi się wtedy jak nigdy w całym roku! Organizowane są aż dwa jarmarki – na Rynku Starego Miasta i na placu Wacława.
Rynek aż iskrzy od blasku dekoracji, przed sklepami znajdują się stragany z pysznościami i wyrobami rękodzieła, warto skusić się na grzane wino i słynne czeskie piwo, a także kupić prezenty świąteczne – na przykład biżuterię. Na jarmarku co roku jest też szopka z żywymi zwierzętami – duża atrakcja dla maluchów!
Zobacz przykładowe loty do Pragi na grudzień i zaplanuj pobyt!
Praga-loty

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *