Jarmarki świąteczne – pomysł na City Break!

Jarmarki świąteczne – pomysł na City Break!

Jarmarki bożonarodzeniowe!

Święta coraz bliżej, a zatem niedługo można będzie wybrać się na urocze jarmarki bożonarodzeniowe! Rzym, Paryż, a może Berlin? To świetna okazja, aby zwiedzić wyjątkowe stolice Europy! Magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia jest tak niezwykły, że zakochasz się w każdym mieście!
W zimie bardzo chętnie wybieramy się na City Break, aby połączyć możliwość zwiedzania miasta z zakupami tradycyjnych produktów. W świątecznej atmosferze każde miasto ma jeszcze więcej uroku, ubrane w bożonarodzeniowe szaty prezentuje się niemal jak w bajce!
Do wyboru jest ogromna liczba miejsc – np. Paryż, Londyn, nasze rodzime Wrocław czy Kraków, Rzym, Praga, Lizbona itd. Tradycja jarmarków jest bardzo długa, sięga nawet XIII wieku. Coraz więcej turystów wybiera się wtedy na City Break. Warto wiedzieć, że są też miasta, w których jarmarki odbywają się w większości miast, a nawet kilka w jednym z nich – np. w Rzymie.

Rzym

W Rzymie masz szansę wziąć udział w jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych, które są organizowane w całych Włoszech. Ma on wieloletnią tradycję, ale jest ważne też dlatego, bo Włosi obchodzą wtedy Trzech Króli – niezwykle dla nich ważne święto. Koniecznie trzeba udać się na plac Piazza Navona i spacerować po zabytkowym centrum Wiecznego Miasta co najmniej do północy! Kupisz wtedy lokalne przysmaki, ale też kukiełki wiedźmy Befany, watę cukrową, ogromne obwarzanki, grube skarpety ze świątecznymi motywami itd.

Paryż

Paryż słynie jako jedno z najbardziej romantycznych miast Europy, ale zimą zachwyca jeszcze bardziej! Pola Elizejskie zapraszają na jarmark bożonarodzeniowy, tzw. Marché de Noël. Wzdłuż traktu mieszczą się drewniane kramy z grzanym winem, świątecznymi ozdobami, pieczonymi kasztanami, biżuterią itd. Trzeba też koniecznie zobaczyć wspaniałą iluminację na Champs-Élysées – obowiązkowo!
Spędź świąteczny tydzień w Paryżu – loty w 2 strony od 343 zł! (19-26 grudnia 2018 r.).
Paryz-lot

Starówka w Lizbonie

Puszystego śniegu tu nie zobaczysz, ale wyjątkowe iluminacje mogą go zastąpić. Na ulicach miliony kolorowych żarówek, świetlne motywy świąteczne i ozdoby. Nie ma tu tradycji organizowania typowych jarmarków, ale bazar na arenie Campo Pequeno to dobre miejsce na zakup upominków. A sama Lizbona zachwyca Starówką, zabytkami, urokliwymi knajpkami i sklepikami. Wieczorem warto wybrać się do Bairro Alto, aby posłuchać w jednej z knajpek fado na żywo.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *