Którą część Teneryfy wybrać?

Którą część Teneryfy wybrać?

A zatem postanowione – lecisz na urlop na Teneryfę? Nie wiesz jednak, którą jej część wybrać? Podpowiadamy! Zanim wybierzesz, zobacz, która oferuje atrakcje w Twoim guście.

Teraz bilety lotnicze w obie strony od 1058 zł! – leć na tydzień na Teneryfę!
Teneryfa

Teneryfa robi ogromne wrażenie i jest jedną z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich. To jednak dwa różne oblicza – Północ tętni życiem i sprzyja miłośnikom imprez, a Południe oferuje spokój i lekkie podmuchy znad Sahary Jeśli marzy Wam się wypoczynek we wspaniałym kurorcie, tutaj go odnajdziecie. A słońce muska tu przez okrągły rok!

Wakacje na południowej części wyspy

Na południu powstały wspomniane popularne kurorty, m.in. Los Cristianos, Costa Adeje czy Playa de las Americas. Nic dziwnego, że to raj dla plażowiczów pragnących wygrzać się w słońcu na piaszczystych plażach.
To jednak nie wszystko. Ogromną atrakcją jest też Park Narodowy El Teide. Na jego terenie mieści się ogromny krater wulkanu o średnicy aż 14 km! Symbolem Teneryfy jest też Pico del Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii i trzeci pod względem wielkości czynny wulkan na świecie!

Wakacje na północnej części wyspy

Wolisz spędzać urlop intensywniej i dynamiczniej? Dla miłośników takiego stylu życia i spędzania wakacyjnego czasu, Północ będzie lepszym wyborem. Oferuje przygody, ale i życie nocne. Mimo to można na niej poznać także mieszkańcy wyspy, zrozumieć ich zwyczaje, kulturę itd. Atrakcję stanowi też XV-wieczna zabytkowa La Laguna, miasteczko portowe Puerto de la Cruz z czarnymi plażami itd. A jeśli nadal będzie Ci mało atrakcji, niedaleko leży La Gomera, na którą można szybko dopłynąć…

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *