Londyn niebanalnie – zwiedzaj inaczej

Londyn niebanalnie – zwiedzaj inaczej

Londyn ma wiele symboli – to m.in. Tower Bridge, Big Ben, Piccadilly Circus, Muzeum Brytyjskie, Pałac Buckingham, Hyde Park czy London Eye. Zabytki i inne atrakcje to absolutne „must see” podczas pierwszego City Breaka do Londynu. Kolejny raz warto odkrywać inne miejsca i zakamarki stolicy Anglii.
Londyn
Borough Market
Warto wybrać się tu w tygodniu, gdyż w weekend mogą zniechęcić tłumy. Jeśli lubicie targowiska i hale targowe, to absolutny punkt na mapie zwiedzania. Można tu spróbować oraz kupić wiele lokalnych wyrobów, a także produkty z całego świata.
Muzeum Historii Naturalnej
Londyn to również muzea – jest ich tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tymi znanymi i wymienianymi we wszystkich przewodnikach warto wiedzieć też o kilku innych – jednym z najciekawszych jest Muzeum Historii Naturalnej. Warto poświęcić cały dzień na zwiedzanie i dowiedzieć się wiele o historii świata, przyszłości ziemi czy historii gatunków. Godne polecenia są też inne muzea – jak Muzeum Nauki, Galeria Tate i Tate Modern dla miłośników sztuki współczesnej.
Parki w Londynie
Po zwiedzaniu warto odpocząć – na przykład w parku, gdzie wolny czas spędzają mieszkańcy. Może to być Hyde Park albo park w Greenwich. Można tu podziwiać roztaczający się wspaniały widok na nowoczesne wieżowce. Głównym punktem dla zwiedzających jest jednak Obserwatorium Królewskie na wzgórzu – przez Greenwich przebiega zerowy południk.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *