Loty do Lizbony – zakosztuj portugalskiego wina!

Loty do Lizbony – zakosztuj portugalskiego wina!
Loty do Lizbony – zakosztuj portugalskiego wina!

PRZELOT
364 zł/osoba

Poszukaj tanich lotów do Lizbony, aby zatracić się w tym pięknym mieście! Wspaniałe zabytki, cudowna atmosfera, lokalna kuchnia, a także znakomite wino to symbole stolicy Portugalii!

Loty do Lizbony już od 364 zł – wylot 19 lutego, a powrót 34 lutego. Bagaż podręczny w cenie!
Lizbona l
Portugalia słynie ze wspaniałych winnic i produkowanych w nich win. To miasto położone niemal na końcu Europy, a do tego na siedmiu wzgórzach, przyciąga turystów wieloma atrakcjami! Są tu majestatyczne mury położone na wzgórzu zamku św. Jerzego, czerwone dachy domów i kamienic w Barrio Alto i Chiado, słynna wśród turystów dzielnica Baixa. Podróżnych jednak nie brakuje, mimo że w Lizbonie zawsze jest albo pod górkę, albo dla odmiany z górki. Każdy jednak spaceruje swoim tempem, bez pośpiechu…
Warto wstąpić po drodze to na kawę, to na wino, słuchając melancholijnych pieśni fado… O 22 zaś nikt nie wraca do hotelu ani domu – miasto dopiero wstaje i budzi się do życia…
Zapewne wiele razy czytaliście o zabytkach Lizbony, więc tym razem więcej wspomnimy o winach. Cała Portugalia słynie z tego trunku – warto wybrać się także do Porto nad rzeką Duoro! Wino stanowi mianowicie ważny element kultury tego kraju. Spędzając City Break w Lizbonie, koniecznie trzeba wstąpić do okolicznych winnic. Gościnni gospodarze zorganizują degustację, ale też chętnie opowiedzą o winie, szczepach winogron, klimacie, portugalskich tradycjach i rodzinnych zwyczajach. W okolicy Lizbony warto polecić m.in. winnice Quinta de Alcube oraz Quinta da Bacalhôa.
Miłośnicy wina nie mogą przegapić jeszcze jednego miejsca. Wizyta w Instituto dos Vinhos do Douro e do Porto w Lizbonie, bo o nim mowa, jest obowiązkowa! Instytut to miejsce, gdzie za przystępną cenę można degustować wino porto, ale też inne odmiany z regionu Douro. Jako ciekawostkę warto dodać, że w tzw. sali degustacyjnej znajdują się oryginalne niebieskie azulejos pochodzące z XVIII wieku.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *