Loty do Londynu – co musisz wiedzieć?

Loty do Londynu – co musisz wiedzieć?

Loty do Wielkiej Brytanii odbywają się teraz na innych zasadach niż do niedawna. Zmiany wywołała przede wszystkim COVID-19, ale także brexit.

Wielka Brytania to nadal jeden z topowych kierunków na liście lotów z Polski. Wiele osób ma tam rodzinę, wiele pracuje, są też tacy, którzy pragną zwiedzić Londyn. Jednak latanie samolotem do Londynu zmieniła pandemia COVID-19 i brexit. Pasażerowie wybierający się na Wyspy Brytyjskie muszą pamiętać zarówno o obowiązujących obostrzeniach, jak i o kilku ważnych zmianach. Poniżej szczegóły.

Sprawdź tanie loty do Londynu!

Obowiązkowo: paszport i maseczka

Jedną z głównych zmian, które obowiązują od października 2021 roku, jest obowiązek posiadania ważnego paszportu. To zmiana wywołana brexitem. Dowód osobisty nie wystarczy już do przekroczenia granicy Wielkiej Brytanii. Jedynie osoby posiadające status osiedleńca lub wstępnego osiedlenia będą mogły używać dowodu osobistego do 31 grudnia 2025 roku.

Kolejne zmiany to obostrzenia i restrykcje związane z pandemią. Na lotnisku jest obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką. Wiele zależy od lotniska, ale m.in. przy wejściach do terminala Lotniska Chopina w Warszawie znajdują się kamery termowizyjne.

Karta lokalizacyjna

Do 48 godzin przed lotem do Londynu trzeba wypełnić kartę lokalizacyjną. Jest ona dostępna on-line na angielskich stronach rządowych. Wpisuje się tu m.in. informacje o miejscu planowanego pobytu. Wymagane jest też zarejestrowanie się na test na koronawirusa do wykonania w pierwszym lub w drugim dniu pobytu.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *