Madera – dlaczego warto?

Madera – dlaczego warto?

Madera, wulkaniczna wyspa oddalona o 850 km od Lizbony, słynie jako wyspa wiecznej wiosny – malownicza i pełna zieleni kraina, idealna na wycieczki! Jeśli lubisz aktywnie spędzać urlop, będzie idealnym wyborem na urlop.
Zobacz tanie loty na Maderę – bilet w 2 strony kupisz już za 1098 zł z przesiadką w Lizbonie! Pobyt trwa tydzień – 0d 15 do 22 marca.
Madera
Mimo że Madera słynie jako wyspa wiecznej wiosny, jest idealnym kierunkiem dla pragnących spacerować i chłonąć jej malownicze krajobrazy. Miłośnicy plażowania też znajdą coś dla siebie, ale spędzanie czasu na kąpielach słonecznych nie jest tu największą atrakcją.
Temperatura w zasadzie nie spada poniżej 15 stopni, więc pogoda sprzyja spacerom i zwiedzaniu. Tu nie ma tłumu turystów pragnących wygrzać się na plaży i zabawić w nocy. Co prawda w Funchal, stolicy i największym mieście, nie brakuje klubów. Zabytków co prawda także nie – warto zobaczyć m.in. Forteca św. Jana Chrzciciela. Funchal dynamicznie się rozwija, ale cała wyspa sprawia wrażenie miejsca z przeszłości. Turyści chętni są też na zjazd z góry Monte toboganami – są to kosze produkowane z wikliny. Pomysłowa atrakcja? A liczy już ponad sto lat!
Warto wypożyczyć na miejscu samochód i wybrać się na wycieczkę po całej wyspie. Atrakcją turystyczną są m.in. quintas – dawne rezydencje książąt i arystokratów, które obecnie pełnią funkcję hoteli lub restauracji. Będąc na Maderze, trzeba też wybrać się na wędrówki wzdłuż lewad – to słynna sieć kanałów irygacyjnych, która ciągle nawadnia pola.
Wśród lokalnych wyrobów koniecznie trzeba kupić ręcznie wyrabiane hafty – umiejętność ich produkowania kiedyś przekazywano z pokolenia na pokolenie. Obowiązkowo trzeba też trafić na targ owoców – mango, marakuje w różnych odmianach czy banano-ananasy są tak słodkie, że w markecie nigdy nie kupisz równie smacznych.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *