Mediolan – co warto zobaczyć w stolicy mody?

Mediolan – co warto zobaczyć w stolicy mody?
Mediolan – co warto zobaczyć w stolicy mody?

PRZELOT
208 zł

Mediolan słynie jako stolica mody i designu, ale też z wyjątkowych zabytków – mieści się tu jedna z największych katedr świata, piękne kościoły, budynki oraz zamek. Co warto zobaczyć w Mediolanie? Podpowiadamy poniżej.
Teraz zarezerwujesz tanie loty do Mediolanu – na przykład w terminie od 22 do 25 lutego z Warszawy Okęcia. W cenie 208 złotych za lot w 2 strony zawarto już bagaż podręczny.
Mediolan
Jeśli masz kilka dni urlopu, wybierz się do Mediolanu! To świetne miasto na wypad City Break – jest gdzie poszaleć i zjeść, ale też zdecydowanie jest co zwiedzać! Wyjątkowa Katedra Narodzin św. Marii na placu Piazza Duomo to symbol miasta! Znajduje się zresztą w samym jego sercu… Imponuje wielkością, ale też bogatymi zdobieniami, gotyckim wnętrzem, monumentalnymi kolumnami itd. A z jej dachu widok zapiera dech w piersiach!
Również znaną atrakcją jest teatr La Scala. Jest to jedna z najsłynniejszych scen operowych na świecie! Dla miłośników muzyki klasycznej punkt obowiązkowy! Warto też wejść do środka i podziwiać wnętrze La Scali, ale wejście kosztuje kilka euro!
Zamek Sforzów to kolejna gratka dla turystów i miłośników City Breaka. Dojdziesz tu łatwo ze wspomnianego już placu Piazza Duomo. Przed fortecą mieści się fontanna, przy której zwykle spotykają się mieszkańcy czy turyści. Warte uwagi jest też muzeum Castello Sforzesco, w którym ujrzymy m.in. słynne dzieło Michała Anioła.
Z Zamku Sforzów można zaś przejść do zielonego parku Sempione, gdzie wyjątkowo przyjemnie się odpoczywa. Można coś przekąsić, poczytać książkę, porozmawiać… Nie brakuje w nim zakątków, mimo tłumu. W parku tym jest też wieża Torre Branca, jedna z najwyższych budowli w Mediolanie. Oczywiście jest tutaj punkt widokowy!

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *