Miasto dla miłośników sztuki – City Break Barcelona

Miasto dla miłośników sztuki – City Break Barcelona

Barcelona od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Europy. Jedni wybierają się tu dla sztuki, drudzy dla mody, inni chcą poznać miasto, z którego pochodzi słynny klub hiszpański. Rocznie Barcelonę odwiedzają miliony turystów. Co trzeba zobaczyć podczas City Breaka w Barcelonie?

Barcelona nie jest stolicą Hiszpanii, ale z pewnością jednym z najsłynniejszych miast i najchętniej wybieranych przez turystów. Słynie też jako perełka półwyspu iberyjskiego. Barcelona jako stolica regionu Katalonii i sercem ważnych wydarzeń. Katalończycy w dużej mierze uznają się za odrębny naród. Klimat Barcelony, zabudowa, atmosfera i charakter tego miasta są niepowtarzalne.

Sprawdź loty do Barcelony i zaplanuj miniwakacje!

Stolica Katalonii – miasto Antonio Gaudiego

Barcelona słynie z licznych zabytków – między innymi za sprawą Gaudiego, który pokochał to miasto. Trzeba zobaczyć m.in. świątynię Templo Expiatorio de la Sagrada Familia, misterną i monumentalną. Poza tym wrażenie robi Casa Mila – kamienica autorstwa Gaudiego oraz Casa Vicens i Casa Batllo. Te siedem budowli autorstwa Gaudiego, które wybudowano w Barcelonie, są na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Co poza tym zobaczyć w Barcelonie?

Zwiedzając miasto, warto wybrać się do Barri Gothic – dzielnicy gotyckiej, której architektura jest wyjątkowa. To idealne miejsce na romantyczne spacery. Z kolei fani rozrywkowego trybu życia upodobali sobie słynny miejski deptak La Rambla. Lokalny targ La Boqueria to miejsce dla miłośników sztuki kulinarnej.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *