Mongolia: z wizytą w Ułan Bator

Mongolia: z wizytą w Ułan Bator

Jeśli marzą Ci się dalekie podróże, rozważ wakacje w Mongolii

Nie brakuje tu różnego typu atrakcji – przyrodniczych, ale i architektonicznych. Przede wszystkim jednak warto wybrać się do stolicy kraju, Ułan Bator.
Każdy program wycieczki po Mongolii obejmuje m.in. wyprawę do Ułan Bator, czyli stolicy położonej nad rzeką Tuul gol. Warto zwiedzić cenne zabytki, m.in. klasztor Gandan – jeden z najważniejszych ośrodków buddyjskich w państwie, wspaniałe muzea, posąg Buddy u stóp wzgórza Dzajsan czy też Pałac Zimowy.
Obok pałacu mieści się też ogromny kompleks muzealny – trzy bramy wzniesione przez mongolskich artystów, cudowne świątynie o charakterystycznych spadzistych dachach, posągi oraz malowidła, liczne eksponaty muzealne… nie sposób się tu nudzić! Wspaniałych pałaców i klasztorów tu zresztą nie brakuje – wystarczy wymienić także pałac Czin wan Chanddorża czy buddyjski klasztor Geser süm.
Będąc w Ułan Bator, warto też wybrać się na południową część stolicy, gdzie dostrzec można trasę prowadzącą na wzgórze Zaisaan. Nie trzeba chyba nawet dodawać, że widoki ze wzgórza na góry odbierają mowę!
Co ciekawe, Ułan Bator stanowi też największe miasto Mongolii i to właśnie w nim mieszka prawie połowa ludności tego kraju! Zaludnione są także malutkie wioski oraz miasteczka rozrzucone po mongolskich stepach. Warto pojeździć po kraju, gdyż podczas wycieczki można dostrzec wspaniałe zwierzęta – są niemal wszędzie! To wspaniała wyprawa dla tych, którzy lubią podążać własną drogą, zamiast wypoczywać w luksusowym hotelu.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *