Na urlop – dlaczego w maju?

Na urlop – dlaczego w maju?

W ciągu roku jest wiele okazji do podróżowania – dłuższe weekendy, święta, ferie, wakacje itd. Wypady w maju są jednak wyjątkowe, bo to właśnie wtedy zaczyna robić się ciepło, a przyroda budzi się do życia…
Nie przegap okazji i wybierz się na majowe wakacje – choćby na tydzień. Jest wiele miejsc, w których można podziwiać pierwsze oznaki wiosny. Są i takie, w których już panuje lato. Do wyboru, do koloru! Dlaczego warto właśnie w maju?
O tym, że maj jest piękny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak w Polsce bywa różnie – pogoda często kaprysi i robi nam nieprzyjemne niespodzianki. Możemy poczuć jeszcze poranne przymrozki, a nawet ujrzeć śnieg. Jeśli też macie obawy przed zaplanowaniem sobie urlopu w naszym kraju, rozważcie wyjazd za granicę – łatwo też znajdziecie tanie loty. To dopiero początek sezonu, kiedy to większość ośrodków turystycznych oferuje niższe ceny, a pogoda już zaczyna nam sprzyjać. Mianowicie temperatura powietrza jest przyjemna i często wynosi około 25-32 stopni, zależnie od destynacji.
Sprawdź tanie loty na przykład do Bolonii – może City Break od 20 do 22 maja? Za bilety zapłacisz tylko 548 zł!
Bolonia
A może wolisz na wyspę? Za bilet w 2 strony na Korfu zapłacisz 486 zł! Termin: od 24 do 28 maja.
Korfu
Poza tym w tym czasie wszędzie jest mniej turystów, a wtedy lepiej się wypoczywa i zwiedza. Oznacza to również krótsze kolejki do muzeów i do innych atrakcji. Są też wolne miejsca na plaży, w hotelach, na basenie itd. Obsługa zaś nie jest zmęczona tłumem turystów i ich zachciankami, co także jest wielkim plusem – pracownicy są przyjaźnie nastawieni, a wtedy urlop spędza się przyjemniej.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *