Najważniejsze atrakcje Kopenhagi

Najważniejsze atrakcje Kopenhagi

Znajdź tanie loty do Kopenhagi!

Podziwiaj najważniejsze miasto w Danii – Kopenhaga to stolica i miasto portowe o dużym znaczeniu w Europie. Jest też często wybieraną destynacją turystyczną. Co warto zobaczyć? Oto najważniejsze atrakcje Kopenhagi.
Stare Miasto – wybierz się na urokliwy i długi spacer Starówką, a po drodze podziwiaj zabytki i odpocznij w słynnych Ogrodach Tivoli – bajkowy kompleks powstał w 1843 roku i zainspirował m.in. Walta Disneya.
Christiansborg z kolei to była rezydencja królewska, w której obecnie mieści się parlament. Aby zobaczyć ten budynek, trzeba wybrać się na Wyspę Pałacową. Mieści się na niej także wiele muzeów, m.in. Muzeum Królewskich Stajni i Powozów oraz Muzeum Teatru.
Dzielnica Nyhavn to wizytówka Kopenhagi – siedemnastowieczna dzielnica tętni życiem, ale zachwyca też wyjątkową zabudową o charakterze portowym. Warto wybrać się tu wieczorem na spacer, a potem przysiąść w klimatycznej restauracji na kolację.
Wielką atrakcją jest także rejs kanałami Kopenhagi oraz wycieczki rowerowe – w Danii rowery są bardzo popularne, a długość szlaków i ścieżek w całym kraju to aż ponad 10 000 km. Bez problemu wypożyczysz rower na miejscu!
Sprawdź loty i rezerwuj!
Kopenhaga-loty

Zdjęcia z Kopenhagi


Copenhagen Apt.

Więcej nt. Kopenhagi

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *