Pierwsza podróż samolotem

Pierwsza podróż samolotem

Jak przygotować się do pierwszej podróży samolotem? To szybki środek transportu, który pozwala nam przemieszczać się nawet na drugi koniec świata i spełniać marzenia o odkrywaniu innych kontynentów. Sprawdź, co warto wiedzieć przed pierwszym lotem.

Pierwsza podróż samolotem może wywołać ekscytację, ale także stres. W rzeczywistości lot nie musi być męczący ani stresujący. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią przygotowania do przelotu samolotem.

Jak zachować się na lotnisku?

Część osób obawia się odprawy, dlatego warto wiedzieć, jak ona przebiega. W jej trakcie pasażerowie zgłaszają się w określonym punkcie na lotnisku, pobierają kartę pokładową i nadają bagaż rejestrowany. Zwykle odbywa się ona około 2 godzin przed godziną wylotu.

Jak wygląda odprawa?

W zasadzie najlepszym źródłem informacji jest strona internetowa danej linii, gdyż przewoźnicy często mają różne zasady związane z odprawą. Zwykle są to jednak detale, a cały proces przebiega podobnie. Najpierw odszukaj miejsce odprawy dla swojego lotu. Informacje są na tablicy odlotów i przylotów – jest tu numer lotu, godzina, kierunek, linia, status lotu i oznaczenie stanowiska. Coraz częściej można też odprawić się online.

Bagaż podręczny i rejestrowany

Koniecznie sprawdź limity, by nie być zaskoczonym podczas odprawy i wejścia na pokład. Każda linia ustala je indywidualnie. Przeczytaj też na stronie przewoźnika, czego nie można zabierać na pokład samolotu – m.in. ostrych narzędzi, broni, materiałów łatwopalnych i wybuchowych czy substancji toksycznych. Można z kolei podróżować z lekami.

O czym jeszcze pamiętać?

Po zakończonej kontroli bezpieczeństwa oczekuje się na lot w strefie bezcłowej, gdzie warto coś zjeść, wypić albo kupić napoje na czas lotu.   

Po wejściu na pokład stosuj się do zasad przewoźnika i poleceń jej pracowników.

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *