Pizza na lunch? A może w Neapolu?

Pizza na lunch? A może w Neapolu?

Marzy Ci się prawdziwa wspaniała pizza? Spróbuj jej we Włoszech!

Odpocznij od pracy i zarezerwuj tanie loty do Bolonii, Neapolu albo Rzymu i zasmakuj w prawdziwej włoskiej kuchni. Poznaj tradycję wypiekania pizzy neapolitańskiej, ponoć najlepszej na świecie. W pobliżu Neapolu powstało Muzeum Pizzy, które cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów. Podczas pobytu, trzeba spróbować różnych dań, ale pizzy koniecznie – smakuje jak sprzed lat, wypiekana jest według niezmiennej receptury.

Pizza napoletana

Prawdziwa napoletana jest wypiekana w piecu opalanym drewnem – na wierzchu układa się pomidory San Marzano, kremową mozzarellę di bufala z regionu Kampania i dekoruje świeżą bazylią. Rozsławiła ją królowa Włoch,  Małgorzata, która zechciała skosztować słynnego wypieku podczas wizyty w Neapolu. W 1889 roku słynny piekarz, Rafał Esposito, przygotował pizzę specjalnie na Jej życzenie – m.in. trójkolorową, w barwach włoskiej flagi – z mozzarellą, pomidorami oraz bazylią. Wkrótce pizza rozpoczęła podbój świata i jest jednym z najsłynniejszych włoskich dań do dziś!
Za stolicę włoskiej kuchni uchodzi zaś Bolonia, a zatem warto poszukać tanich lotów do wybranego miasta we Włoszech. Każdy region to odrębne tradycje kulinarne, ale wszędzie można spróbować wspaniałych potraw!
Sprawdź loty – bilet do Neapolu, w 2 strony, od 13 do 23 maja, zarezerwujesz od 262 zł!
Neapol-loty

Sprawdź również loty do Rzymu.

Zdjęcia z Warszawy


Warszawa Okęcie

Więcej nt. Warszawy

Oceny

Nie polecamMoże byćJest w porzadkuPolecamZdecydowanie polecam! (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *